Özel Elitpark Hastanesi

Çorum’da İşsizlik Arttı

Çorum’da  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı Nisan Ayı Toplantısı  Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında yapıldı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fazlı Küçük,İşkur İl Müdürü Ali Şahan ve kurul üyelerinin katılımlarıyla yapılan toplantı açılışında konuşan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi,Türkiye genelinde açıklanan rakamlara göre işsizlik rakamlarında bir artış olduğunu bunun yansımalarının Çorum’da da  görüldüğünü söyledi.

Toplantıda Konuşan  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fazlı Küçük,bütün işsizlerin kamuda istihdamının istihdam edilmesinin mümkün olmamasından dolayı,öncelikle bu problemi özel sektör üzerinden çözmek zorunda olunduğunu söyledi.

Fazlı Küçük,örgün eğitim kurumlarının da mezun ettiği kişileri işverenin talebine uygun olarak yetiştirmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Küçük,İşkur tarafından 2002 yılında 24 bin 482 kişinin özel sektöre yerleştirilirken,2018’de ise bu rakamın 50 kat arttığını kaydetti.

Ali Şahan, Çorum’daki İşsizlik Oranlarını Açıkladı

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan ise,Çorum’da işsizlik oranının 2018 yılı Aralık ayı sonu itibariyle 10 bin 54 erkek,12 bin 906 kadın olmak üzere toplam 22 bin 960 işsiz bulunurken,2019 Mart ayı sonu itibariyle bu rakamın 11 bin 594  erkek,13 bin 652 kadın olmak üzere toplamda 25 bin 246’ya ulaştığını söyledi.

Konuşmaların ardından, kurul üyelerine sunum yapıldı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı