EHM Grup

ÇORUM’DA 372. KISA DÖNEM ERLER YEMİN ETTİ

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da silâhaltına alınan 372’inci kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Askerler yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi. Askerler törenin ardından aileleriyle bir araya gelerek hasret giderirken, duygusal anlar yaşandı.

Çorum’da temel askerlik eğitimini tamamlayan 372’inci kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi. İl Jandarma komutanlığı kışlasında gerçekleşen törene Vali Necmeddin Kılıç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abrurahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, bürokratlar ve asker yakınları katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra temel eğitimlerini tamamlayan 372. kısa dönem erler yemin etti. Askerler yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yemin töreninin ardından İl Jandarma Alay Komutanlığı’na ilk katılan, eğitim ve sporda başarılı olan askerlere protokol üyeleri tarafından hediye verildi.
Törende daha sonra konuşmalar yapıldı. Yemin eden askerler adına yapılan konuşmada vatana bağlılık mesajları verildi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abrurahman Başbuğ da askerlere ve ailelerine mesaj verdi.
Vali Necmeddin Kılıç ta konuşmasında, askerlik hizmetinin Türk milleti için onur ve gurur meselesi olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından askerlerin görev yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.
Tören sonunda askerler, aileleriyle kucaklaşarak hasret giderdi. Ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Asker yakınları yaşadıkları gurur karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı