Exper Yaptır

ÇORUM’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

Çorum Valiliği himayesinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hürriyet Meydanı’nda resmi tören düzenlendi.

Çorum halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törene, Vali Necmeddin Kılıç, İl Garnizon Komutanı Vekili Albay Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Gül ve İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal’ın halkı selamlamasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Necmeddin Kılıç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışacaklarını söyledi. Kılıç, “Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları o mücadeleyi verenler bize bir emanet bıraktılar. Dediler ki biz istiklali temin ettik, siz muhasır medeniyete ulaşın, gençler bundan iki önce ki neslin kanları pahasına bize hediye ettikleri Cumhuriyeti muhasır medeniyetin üzerine çıkarak taçlandırmamız lazım. Cumhuriyeti kuran iradeye Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize, minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından gösterilere geçildi. Bu bölümde Hattuşa halkoyunları ekibinin Çorum yöresi halkoyunları gösterisi ile Çorum Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği’nin Ege yöresi halkoyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Ardından sahne alan Hitit Üniversitesi Jimnastik Kulübü’nün gösterisi adeta nefesleri kesti.

Törende Çorum Belediyesi Bando ve Mehteran takımlarının gösterileri de yer alırken, kortej geçişinin ardından tören sona erdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı