Esmahal

Çorum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Işıl Halı Yıkama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çorum’da düzenlenen törenle  kutlandı.

Törene Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı  Halil İbrahim Aşgın,Garnizon Komutanı  Çetin Öcal, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorum Valisi Mustafa Çiftçi açılış konuşması yaptı.Vali Çiftçi yaptığı konuşmasında; ”Anadolu’yu işgal edip milletimizi esaret altına almak isteyen batılı müstevlilerin(işgalcilerin) planları istiklal mücadelemizle tarihin çöp sepetine atılmıştır. 96 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesindeki yerini tekrar almıştır.” ifadelerini kullandı.

Vali Çiftçi;” Türkiye Cumhuriyeti Büyük bir devlettir. Yaşadığımız coğrafya zor bir coğrafyadır. Büyük devletlerin yaşadığı sıkıntılar da büyüktür. Tarihin akışı içinde zaman zaman buhranlı dönemler olsa da gelişecek güçlenen devletimiz bugün yine dünyanın itibarlı devletlerinden biridir.” dedi.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Birlik ve beraberlik mesajı veren Vali Mustafa Çiftçi,cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar şehit olan tüm asker ve gazilere minnettarlığını dile getirdi.

Törende şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri  verildi. Çorum Belediyesi Mehteran ekibi marşlarla kutlamalara coşku kattı.

Çorum Belediyesi Bando ekibinin söylediği marşlarla bayram sevincini yaşayan Çorumlu’lar halk oyunları ekibinin gösterisini ilgiyle izledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu geçit töreni ile sona erdi.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/u8276998/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı