HLT Tente

Çorum Yüksek Riskli İller Arasına Tekrar Girdi

Exper Yaptır

İllere göre haftalık vaka sayısında geçtiğimiz hafta orta riskli iller arasında yer alan Çorum, bu hafta vakaların yükselmesi üzerine tekrar riskli iller arasına dahil edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı.

Buna göre 15-21 Şubat arasında Covid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide Çorum’da 41,31 oldu. Geçtiğimiz hafta 35,36 ile orta riskli iller arasında yer alan Çorum bu artışla yeniden yüksek riskli iller arasına girdi.

45 İLİ GERİDE BIRAKTIK, 35 İLDEN DE KÖTÜYÜZ

Çorum Valiliği, Sağlık Bakanlığı’nın haftalık olarak yayınlamaya başladığı koronavirüs vaka sayılarını değerlendirdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

15-21 Şubat tarihleri arasındaki illere göre vaka sayıları haritasında Çorum’un durumu; yüzbinde 41.31 olarak açıklandı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı il bazında haftalık vaka sayılarına göre Çorum 45 ili geride bırakırken, 35 il ise Çorum’dan daha iyi durumdadır” denildi.

Geçtiğimiz hafta ise Çorum 53 ili geride bırakırken, 27 il ise Çorum’dan daha iyi durumda idi.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 26’DAN 31’E YÜKSELDİ

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vaka açıklamasını 100 bin kişiye düşen oran üzerinden veriyor. Çorum’un haftalık koronavirüs sayısı 41,31 olarak açıklandı. Çorum’un nüfusunun 530 bin olduğu göz önüne alındığında bu rakam 5.3 ile çarpıldığında haftalık koronavirüs vaka sayısı ilimizde 218 kişi sayısına karşılık geliyor. Bu da günlük ortalama 31 kişi demek oluyor. Geçen hafta günlük ortalama 26 vaka sayısı olan Çorum’da bu hafta günlük ortalama vaka sayısı 31’e yükselirken, bu artışla Çorum yeniden yüksek riskli iller arasına girdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı