EHM Grup

ÇORUM TEMİZLİKTE LİDER

Exper Yaptır Yeni Banner

Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da teknolojik çalışmaları hızlı bir şekilde çalışmalarına uyguladıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, temizlik konusunda yaptıkları çalışmaların Çorum halkının yanı sıra diğer iller tarafından da takdir edildiğini söyledi.

9 yıldır gece gündüz demeden hazırladıkları projelerle Çorum’u AK Parti Belediyeciliğinin çalışkan yüzüyle tanıştırdıklarını ifade eden Başkan Külcü, “Şehrimizde 2009 yılında 15.000 adet çöp varili, 5.000 konteynır vardı. Variller çok çabuk çürüyordu. Delinen varillerden sızan sular etrafa pis koku yaydığı gibi haşere üremesine de neden oluyordu. Sanayi bölgeleri ve bağ bölgeleri dışında çöp varili kullanımına son verdik. Küçük konteynırları da büyük konteynırlarla değiştirdik. Anadolu’da ilk kez yeraltı konteynır sistemini uyguladık. Diğer çalışmalarımızda olduğu gibi temizlik alanında yaptığımız çalışmalarımızda da örnek alındık.” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’da temizlik alanında yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni ve modern konteynırları kullanıma sunduklarını söyledi.

Aldıkları 3750 lt kapasiteli konteynırları ilk olarak Fatih Caddesi’ne yerleştirildiğini dile getiren Başkan Külcü, “Bu çalışma ile önceden 5 konteynırın aldığı evsel atığı yeni yerleştirdiğimiz 1 tane konteyner alacak. Yeni konteynır sistemi ile evler, işyerleri, pazarlar, alışveriş merkezleri gibi evsel katı atıkların yoğun olduğu bölgelerde hem gürültü kirliği ortadan kalkacak hem de daha pratik ve modern bir hizmet vermiş olacağız. Yine mevcutta bulunan konteynırlar çöp atarken ve araçlar alırken çok ses çıkartıyordu. Bu yeni sistemle gürültü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız. Ayrıca işletme maliyetlerinin düşürülmesi, günümüz gelişen teknoloji ve estetiğine uyum sağlanması açısından da bu çalışmayı önemsiyoruz” dedi.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı