EHM Grup

ÇORUM HAVAALANINA KİM ENGEL OLDU?

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’un yıllardır merakla beklediği havaalanı konusu tekrar suya düştü.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Çorum’a geldi. Burada ilk olarak Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde halka hitap eden Erdoğan, ardından AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Konuşmasında Türkiye ve dünya gündemini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır beklenen havaalanı konusunda Çorumlu sevenlerini üzdü. AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne yüksek oy oranlarıyla destek verdiği Erdoğan, Çorum’daki havaalanı tartışmalarına adeta son noktayı koydu. Merzifon Havaalanı’na giden yolun kısaltılacağını belirten Erdoğan, çalışmaların en kısa sürede sona ereceğini iletti. “2020 yılına kadar Çorum’un havaalanı sorunu kalmayacak” diyen Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından ise salonda büyük bir sessizlik oluştu.

 

Öte yandan Anadolu Kaplanı olarak adlandırılan, ancak son yıllarda “Anadolu Kedisi” haline gelen Çorum’un haklı havaalanı talebinin neden hiçbir karşılık bulmadığı ise merak konusu oldu. Çorum’da kamuoyu bir konuda hem fikir olmuş durumda; yıllardır AK Parti’ye gerektiğinden fazla destek veren Çorum’un çoktan hak ettiği yatırımları alamaması bir alışkanlık haline gelmeye başladı. Oysa ki, 2019 yılında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı, milletvekili ve yerel yönetimler seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu şansı değerlendirip, Çorum’a istediğini vermesi gerekirdi.

Leblebi TV ailesi olarak bu beklentinin yerine getirilmemesini üzüntüyle karşılıyoruz.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı