Exper Yaptır

ÇORUM GÜNE KARLA UYANDI

Çorum güne karla uyandı. Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı Çorum’u beyaz örtüyle kapladı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı sebebiyle Çorum merkez ilçemizde temel ve orta öğretim okullarımızda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca, merkez İlçede görev yapan engelli ve hamile kamu personellerimiz de bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır” denildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Öte yandan Çorum Belediyesi ekipleri sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde kar temizleme çalışması başlattı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı bölgelerde yollar iş makineleri ile temizlendi. Ayrıca kaldırımlarda kar kürüme çalışmaları yapıldı.

İl genelinde etili olan kar nedeniyle birçok köy yolunun ulaşıma kapandığı öğrenildi. İl özel idaresi ve karayollarına bağlı ekipler kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.
Kar ulaşımda aksamalara neden olurken, eşsiz manzaraları da ortaya çıkardı.

Ayrıca okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar kendilerini sokağa attı. Karın tadını çıkaran çocuklar doyasıya oynadı.

Öte yandan karla birlikte hava sıcaklıkları da 0 derecenin altına düştü. Dondurucu soğuklar nedeniyle Çorum kent merkezindeki süs havuzları buz tuttu.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı