HLT Tente

ÇORUM EMNİYETİNDEN YOLCU OTOBÜSLERİNDE SİVİL DENETİM

Exper Yaptır

Çorum’da şehirlerarası yolcu taşıyan otobüse binen sivil trafik polisi, Mecitözü’ne kadar yaptığı yolculuk boyunca otobüs sürücüsünün trafik kuralları ihlal edip etmediğini denetledi.

Çorum Emniyet Müdürlüğünün toplu taşıma araçları ve şehirlerarası yolcu otobüslerindeki denetlemeleri kapsamında Çorum’dan Tokat’a giden otobüse binen sivil polis, Mecitözü Şehirler Arası Terminali önünde bulunan uygulama noktasına kadar yolculuk yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Uygulama noktasında denetim yapan ekiplerce durdurulan otobüste kendini tanıtan sivil polis, yolculara uygulama hakkında bilgi aktardı.Çorum Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis memuru Süleyman Tekbaş, otobüste bulunma sebebinin sürücü, yolculuk yapan vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde evlerine gidebilmeleri olduğunu ifade etti.

Yol boyunca yardımcı personel ve yolcular tarafından emniyet kemeri kullanılıp kullanılmadığını denetlediğini dile getiren Tekbaş, “Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığımızın şehirlerarası otobüs yolculuğunda sivil denetimde görevli olarak Çorum’dan herhangi bir firmadan bilet alarak Mecitözü ilçesine kadar yolculuk yaptım. Yolculuk esnasında sürücümüzün herhangi bir kural ihlaline rastlamadım” diye konuştu.

Uygulama kapsamında yapılan denetimin ardından otobüs Tokat’a doğru yola çıktı.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı