EHM Grup

Çorum, El Bab’ta Yaralara Merhem Oldu

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi işbirliğinde başlatılan “El Bab’ta Kardeşine Umut Ol” ve “Şen Ol Ey Çocuk” projeleri kapsamında Suriye’deki savaş mağduru çocukların yaralarını sarmak ve hazırlanan yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine teslim etmek için Çorum Diyanet Gençlik Merkezi görevlileri ile İl Müftülüğü bayan vaiz ve Kur’an kursu öğreticilerinden oluşan TDV gönüllü ekibi, Suriye’nin El Bab şehrine gitti.

İlk ziyaretlerini El Bab TDV Koordinatörleri ile birlikte El Bab Ulucamii’ne gerçekleştiren TDV Gönüllüleri, ardından El Bab Müftüsü’nü makamında ziyaret ederek yardımlar ve şehir hakkında genel bilgiler aldı.

Ekip daha sonra El Bab Kardeşlik Halk Eğitim Merkezinde ailelerle bir araya gelerek çocuklara hediyeler verdi. Ardından Çorumlu hayırseverlerden toplanan gıda, giyim ve hijyen malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Gönüllü ekibin başında yer alan İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik, “Çorum İl Müftülüğü olarak savaş mağduru çocuklar için yaklaşık bir ay önce başlattığımız “El Bab’ta Kardeşine Umut Ol” ve “Şen Ol Ey Çocuk” projeleri kapsamında toplanan ihtiyaç malzemeleri gönüllülerimiz tarafından kolilere konularak hazırlanmıştı. Bizler de çadırkent ve yetimhaneleri ziyaret ederek bu kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara ilettik. Bu itibarla projeye destek veren Çorumlu hayırseverler ve özveriyle çalışan görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyor, yardımlarının Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

El Bab’ta bulunan yetimhaneyi ziyaret eden ekip, daha sonra El Bab Ömer b. Hattab Kız Kur’an Kursundaki 400 öğrenciyi ziyaret etti.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı