HLT Tente

ÇORUM DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ KAÇAK YAPIDA

Exper Yaptır

Çorum Dil ve Edebiyat Derneği binasının kaçak yapı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

 

2009 yılında Çorum’da açılan ve o tarihten beri başkanlığını Çorum Belediye Başkan Yardımcısı ve Muzaffer Külcü’nün ekibinden olan Turhan Candan’ın yürüttüğü Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi’nin faaliyet gösterdiği yapının kaçak yapı olduğu öğrenildi.

 

Muzaffer Külcü’nün en yakın adamlarından olan ve yayını durdurulan TV19’un tüm işlerini arka plandan takip ettiği iddia edilen Salih Karslıoğlu’nun da faaliyetlerini yürütmek için kullandığı Dil ve Edebiyat Derneği’nin binasının kaçak yapı olduğu, Candan ve Karslıoğlu tarafından ruhsat işlemlerinin halledilmesi için gayret sarf edildiği öne sürüldü.

 

BİNA SAHİBİ ÖZLER Mİ?

 

Seyyare Güzellik Merkezi

Muzaffer Külcü’ye yakınlığı ile bilinen ve Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettirilen Ahmet Özler’in abisi Mustafa Özler’e ait olduğu iddia edilen Dil ve Edebiyat Derneği binasının ruhsatsız bir şekilde Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın bilgisi dahilinde kullanıldığı ve belediye meclis üyesi olan kardeşi sayesinde de ruhsat konusunda bir işlem yapılmadığı öğrenildi.

 

KÜLCÜ’NÜN EKİBİNİN KARARGAHI GİBİ

 

Külcü’nün Özel Kalem Müdürü Murat Erdem ve Çorum belediyesi çalışanı Salih Karslıoğlu’nun çeşitli zamanlarda Dil Edebiyat Derneğinde toplantılar yaptığı öne sürüldü.

Külcü’nün yakın ekiplerinden olan ve yayını durdurulan TV19’un iş ve işlemlerini yürüttüğü iddia edilen Salih Karslıoğlu’nun Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadrosunda olmasına rağmen dernekte görevlendirildiği öğrenildi. Salih Karslıoğlu’nun da kaçak yapı olan bu binanın ruhsat işlemlerini halletmeye çalıştığı iddia edildi.

 

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı