EHM Grup

ÇORUM BU KIZI KONUŞUYOR

Exper Yaptır

Çorum’da otoparkın kulübesinde çıkan yangında yaralanan genci alevlerin arasından tek başına çıkaran 24 yaşındaki Ayşe Bilgi, “Onun yerinde benim kardeşim de olabilirdi. Kahramanlık olsun diye bir şey yapmadım, sadece insanlık görevimi yaptım.” dedi.

Yeniyol Mahallesi’ndeki bir otoparkın kulübesinde çıkan yangında ağır yaralanan Emrah Kara’ya ilk müdahaleyi yapan Ayşe Bilgi, yaşadıklarını anlattı.

Ailesi tarafından işletilen otoparkın yakınındaki restoranda çalışan Bilgi, bir kişinin iş yerine gelerek, yardım istemesi üzerine dışarı çıktığını söyledi. Yangını öğrendiğinde iş yerindeki bir havluyu ıslatarak kulübeye koştuğunu söyledi.

Bilgi, “Herkes yaptığımın kahramanca ve örnek bir davranış olduğunu söylüyor ama ben şu anda biraz vicdan azabı çekiyorum. Keşke daha fazla yardımcı olabilseydim. Çocuk için çok üzgünüm.” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Genç kızın annesi Hatice Çamoğlu da lokantada çalıştıkları sırada olayı duyduklarını, etrafa baktığında kızını göremediğini ancak daha sonra kulübeye gittiğini öğrendiğini belirtti.

Yangının çıktığı kulübeye gittiğinde kızını gördüğünü anlatan Çamoğlu, “Böyle bir evlada sahip olduğum için gurur duyuyorum. Rabb’im herkese böyle bir evlat nasip etsin. O anı da asla bir daha yaşamak istemem. Allah kimseye göstermesin.” diye konuştu.

Yeniyol Mahallesindeki bir otoparkın kulübesinde dün henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmış, yangına müdahale etmeye çalışan otopark çalışanı Emrah Güvenç (20) yaralanmıştı. Yakındaki lokantada çalışan Ayşe Bilgi tarafından kulübeden yaralı şekilde çıkarılan Güvenç, ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

Bu arada yangında ağır yaralanan otopark çalışanı Emrah Güvenç’in, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından Ankara’daki bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı