Esmahal

Çorum Bayramlaştı

Çorumgaz

Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi tarafından Kurban Bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayramın ikinci günü Valilik bahçesindeki Vilayet Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına Vali Mustafa Çiftçi’nin yanı sıra, AK Parti MKYK Üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Milletvekilleri Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, askeri ve idari personel, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program kapsamında ev sahibi Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya ile birlikte tek tek tokalaşarak katılımcıların bayramlarını kutladı.

Törende ilk olarak Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, “Bugünlerde sevgiyi, kardeşliği, dostluğu kucaklayarak paylaşmak çok önemli” dedi.

“YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR”

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kentin birlik ve beraberliğine dikkat çekerek, “Çorum sevginin, barışın, kardeşliğin de şehri. Buradaki tablo bunu gösteriyor. Burada millet, devlet bütün kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, siyasi partileriyle bir arada. Bu birlikteliği gönülden alkışlıyorum. Bundan sonra yapacağımız çok iş var.

AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu da tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

“BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞAYACAĞIZ”

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğinin, dirliğinin, kardeşliğinin daim olmasını dileyerek, “Bundan sonra da al bayrağımızın altında 780 bin kilometrelik Türk yurdunda ve İslam aleminde birlik, beraberlik içerisinde yaşayacağız” şeklinde konuştu.

“BU BİRLİKTELİK ÇORUM ADINA DAHA GÜZEL BAŞARILARI GETİRECEKTİR”

Ardından kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, “Birliğimizin, beraberliğimizin en üst seviyeye çıktığı günler yaşıyoruz. Bayramlardaki birlikteliğimizi Valilik bahçesinde gördüğümüz kardeşliği bundan sonra da görmeyi diliyorum. Bu birliktelik Çorum adına daha güzel başarıları getirecektir” ifadelerini kullandı.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞAMAK HEPİMİZE NASİP OLSUN”

Tüm İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı kutlayan Çorum  Valisi Mustafa Çiftçi ise “Ay yıldızlı al bayrağımızın altında kıyamete kadar birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak hepimize nasip olsun” diye konuştu.

Tören duanın ardından sona erdi.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı