Özel Elitpark Hastanesi

ÇORBİS’i Seven Dikenine Katlanıyor

Çorum belediye tarafından hayata geçirilen ÇORBİS uygulamasını vatandaşlar çok sevdi. Ancak her gün sorun çıkaran uygulama Çorumluları canından bezdiriyor.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatleri arasında yer alana uzun adıyla Çorum Bisiklet, kısa adıyla ÇORBİS, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen törenle açıldı. Kentin sekiz farklı noktasında bulunan istasyonlardan kiralanan bisikletlere Çorumlular yoğun ilgi gösteriyor.

ÇORBİS uygulaması, kentteki bisiklet kullanımı artırmayı, şehir trafiğini azaltmayı ve vatandaşları sağlıklı yaşama teşvik etmeyi amaçlanıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ancak uygulamanın güzelliklerinin ardında sorunlar silsilesi yatıyor. Uygulamada yaşanan sorunlar vatandaşı adeta çileden çıkarıyor. Telefon uygulaması üzerinden yapılan kiralama için vatandaşlar saatlerce uğraşmak zorunda kalıyor. Sistemin stabil çalışmaması ve internet altyapısında her gün yaşanan sorunlar, uygulamanın tamamen hazır olmadan kullanıma sunulduğunu gözler önüne seriyor.

İlk sorun üyelik sisteminde yaşanıyor. Özellikle bisiklete binmek isteyen ancak teknolojiyle arası pek de iyi olmayan vatandaşlar, uygulama üzerinden abone olamıyor. Kartlı aboneliğe yönelen vatandaşlar, burada da sorun yaşıyor. İstasyonlarda bulunan cihaz kartı tanıyor, ancak “İşlem yapılıyor” ekranında takılı kalıyor.

Yine üyelik işleminin ardından kiralama sürecinde de sorunlar devam ediyor. Vatandaşın hesabında hem abonelik hem de bakiye bulunmasına rağmen QR kod okutulduğunda sistem bisikletin kilidini açmıyor.

Millet Bahçesi’nde Leblebi TV’ye konuşan vatandaşlar, uygulamanın güzelliklerinin yanı sıra yaşanan sorunları da anlattı. (Çağrı UZUN)

Çorumgaz
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. BİLAL GÖK ;

    BU UYGULAMA GÜZEL BİR UYGULAMA FAKAT BU BİSİKLETLERE BİNECEK BİSİKLET YOLLARI NEREDE BUNU KULLANAN ARKADAŞLAR YİNE TRAFİĞE ÇIKMAYACAK MI YİNE SAĞ ELLE SOL KULAĞI TUTUYORSUNUZ ÖNCE BU BİSİKLETLERİN GİDECEĞİ YOLLARI YAPMANIZ GEREKMİYOR MU

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı