EHM Grup

ÇÖLYAKLILAR KAPADOKYA’DA

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Belediyesi’nin, ‘Tarih ve Kültür Gezleri’ kapsamında düzenlediği Hacı Bektaş-ı Veli gezisine Çorum Çölyak Derneği üyeleri de katıldı.

Gezide dernek üyeleri, ilk olarak Türk birliğinin sağlanması, Türk gelenek ve göreneklerin İslam inancıyla birleşmesi, Türk dili ve kültürünün yabancı etkilerden ve her türlü yozlaşmadan korunması ve öğrencilerin yetiştirilmesi için çalışmış olan Hacı Bektaş-ı Veli’nin kabrini ziyaret etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

İçinde Hacı Bektaş Veli’nin ve Balım Sultan’ın Türbeleri, cami, çamaşırhane, hamam, aş evi, konuk evi ve çeşmelerin bulunduğu 3 avlulu külliyeyi yakından inceleyen dernek üyeleri daha sonra güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya’da rehberi eşliğinde volkanik dağların püskürttüğü lav ve küllerin zamanla aşınmasıyla oluşan Peri Bacalarını ve insanların gizlenmek için yaptığı Yeraltı Şehirlerini gezme fırsatı buldu.

Gezi hakkında bilgi veren Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici, “Çölyaklılar olarak hep birlikte bu tür faaliyetlerde bulunurken rahat hareket edebilmek bizim her zaman sahip olamadığımız bir olay . Çünkü glütensiz beslenmek zorundayız ve her yerde glütensiz ürün bulmakta çok zorlanıyoruz. Grup şeklinde yaptığımız faaliyetlerimizde glütensiz beslenme imkânını yakalayabilmemiz bizi çok rahatlatıyor. Glütensiz beslenme bizim için çok önemli. Dernek üyelerimize kültürel ve doğal güzellikler açısından böyle harika yerleri gezebilme imkanını sağlayan bu kültür gezisini düzenleyen ve bizlerin katılımını sağlayan başta Çorum Belediyesi Başkanı Zeki Gül olmak üzere Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu ve tüm ilgililere çok teşekkür ediyorum.Ç orum Belediyesi Başkanı ve Başkan Yardımcımıza derneğimize sağladıkları tüm katkılarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. ” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı