Exper Yaptır

Çocuklar İşaret Diliyle Koronavirüse Karşı Uyardı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde ilkokul öğrencileri işaret diliyle sosyal mesafe kurallarını anlattı, vatandaşları uyardı.

Sungurlu Mustafa Kemal İlkokulu öğretmeni Diyarhan Murat Yılmaz ve Kavşut Şehit Kerem Beksiz İlkokulu öğretmeni Figen Yılmaz tarafından yürütülen, Erzurum merkezli eTwinning projesi “Keyifli Okul Atölyem” kapsamında öğrencilerin “İşaret Dili İle Sosyal Mesafe Kuralları” kamu spotu çekimleri Sungurlu Belediyesi’nin desteğiyle yapıldı.

Keyifli Okul Atölyem Projesi ile çağın gerektirdiği becerilere sahip, bilime meraklı, analitik düşünebilen ve problem çözme becerisine sahip, insanlığa faydalı, ahlaklı ve duyarlı bireyler yetiştirmek hedefleniyor. Erzurum merkezli olarak başlatılan Keyifli Okul Atölyem e-Twinning projesi kapsamında 32 il, 142 ortak ve Azerbaycan’dan katılan okul da dahil, yaklaşık 3 bin ilkokul öğrenci, çeşitli sanat atölyelerinde kodlama, drama, müzik, zeka oyunları, taş boyama, ingilizce atölyesi, beden perküsyon, temassız oyunlar, pandomim gibi faaliyetlerle geleceğe hazırlanıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Eğitime verdiği desteklerle her zaman gündemde olan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, proje ile ilgili aldığı bilgiler doğrultusunda gerekli talimatları vererek bir noktada  projenin sponsorluğunu üstlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Sakine Sarıyüce ile görüşmeler yapan Diyarhan Murat Yılmaz ve Figen Yılmaz öğretmenlerimiz ise işbirliği yapacakları için mutlu olduklarını ifade ederek, Başkan Şahiner’e destekleri için teşekkür etti.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı