Exper Yaptır

“ÇOCUĞU GÖREN GÜLMEKTEN KOPTU”

Çorum’da oyun oynarken düdüklü tencereye sıkışan 2 yaşındaki çocuk, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay, üç gün önce Kale Mahallesi’ndeki Milönü 3. Çıkmaz Sokak’ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, iki yaşındaki Ahmet Muhammed Turan, anne ve babası uyuduğu sırada evin mutfağındaki düdüklü tencereyle oynamaya başladı. Tencerenin içine oturan küçük çocuk, ayak ve diz kapaklarının sıkışması sonucu tencereden çıkamadı.

Bir süre sonra ağlamaya başlayan Muhammed’in anne ve babası çocuklarının yardımına koştu. Uzun uğraşlar sonucu çocuklarını düdüklü tencereden çıkaramayan aile, 112’yi arayarak yardım istedi. 112 Acil Yardım servisinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine itfaiye ekibi de sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekibi, küçük çocuğu kurtarmak için titiz bir çalışma başlattı. Trafik kazalarında kullanılan oksijenli kesici aletin çocuğa zarar vereceğini belirleyen ekipler, kesici ve ayırıcı kullanarak tencerenin bir bölümünü kesmeye çalıştı. Kurtarma çalışması sırasında bazı itfaiye görevlileri küçük çocukla oyun oynayarak, oyaladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından iki yaşındaki Muhammed tencereden çıkarıldı.

Kent merkezindeki bir fırında çalışan 3 çocuk babası Gökhan Turan, Kale Mahallesi’ndeki evlerinde, yaşadıklarını gazetecilere anlattı.

Olay günü sabah işten geldiğini ve uyuduğunu, bir süre sonra büyük oğlunun ‘baba kardeşim sıkıştı’ diyerek kendisini uyandırdığını belirten Turan, “Koşarak mutfağa gidip baktığımda, şaşkınlık içerisinde kaldım. İki yaşındaki bebek eski bir düdüklü tencerenin içerisine nasıl girer diye düşündüm. Şoka girdim. Eşimle çıkartmaya çalıştık ama başaramadık. Çocuğa da zarar vermek istemedim. Hemen itfaiye ve sağlık ekiplerini aradım.” ifadelerini kullandı.

İtfaiyenin kısa sürede eve geldiğini ve çocuğu düdüklü tencereyle beraber apartmanın dışına çıkardıklarını anlatan Turan, şunları kaydetti:

“Çocuğu gören gülmekten koptu. Ben bile gülmeye başladım ilk gördüğümde. İtfaiyeciler, ‘siz rahat olun biz çıkaracağız onu’ dediler. Ben rahattım ama çocuk korkuyordu ve ağlıyordu. O yüzden biraz telaşlıydım. Yarım saat uğratışlar, basit ve kolay bir şekilde çıkardılar. Çocuğum hiç zarar görmedi. Hatta o sırada çocuğun zarar görmemesi için bir itfaiyeci arkadaşın parmağı kesilmiş. Elini makasın ön tarafına kıstırmış. Ona da çok teşekkür ediyorum. Bayağı hareketli bir gün yaşadık. O gün uyuyamadım. Büyüyünce hatıra olarak göstermek için düdüklü tencereyi de saklamak istedim ama apartmanın girişinden birileri alıp götürmüş.”

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı