EHM Grup

CHP’LİLER YİNE MECLİSİ KARIŞTIRDI!

Exper Yaptır Yeni Banner

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları olaylı başladı. Toplantıda İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ile CHP İl Genel Meclis Üyesi Rıdvan Samsunlu arasında geçen sözlü tartışma toplantıya damgasını vurdu. Tartışma sonunda İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, Rıdvan Samsunlu’yu toplantıdan men etti.

İncesu Kanyonu’nda büyük bir temizlik sorunu olduğunu kaydeden Samsunlu, “İncesu Kanyonu’nu ile ilgilenilmesi gerekiyor. Kanyonun benti pislik içerisindeydi. Çocuklarımızı tuvalete götürelim dedik, rezalet bir halde bulduk. İlerideki çay bahçesine gidelim dedik. Sandalye masa bulunmuyor. Sandalye 5 TL, masa 5 TL. Saat ücreti budur.” diye konuştu.

Her geçen gün tarımsal üretimin geriye doğru gittiğini dile getiren Samsunlu, “Tarımsal üretimdeki sıkıntıları gündeme getirip bununla ilgili tarım şurası, gerekli tarımsal derneklerle irtibat kurup önümüzdeki yıllar için çiftçiye yön verilmesini talep ediyorum” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya da Rıdvan Samsunlu’nun iki önergesini oylamaya sundu. Yapılan oylamaya Rıdvan Samsunlu itiraz etti.  İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın meclis üyelerini etkilediğini ileri süren Samsunlu, “Burada söylediğim şahsi bir mesele değil. Siz müdahale ediyorsunuz” diye konuştu.

Kaya’nın, “Sizin şimdi iki tane mi önergeniz var, ben anlamadım” sorusu üzerine Samsunlu sert tepki göstererek, “Türkçe konuştum başkan” cevabını verdi.

İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya kendisinin baskı yapmadığını belirterek, “Bir saniye müsaade eder misiniz? Ben konuş dediğimde konuşmanız gerekiyor. Söz vermediğimde konuşmamanız gerekiyor” diye konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Samsunlu’nun itirazlarının devam etmesi üzerine Kaya, Samsunlu’yu toplantıdan men etti. Birleşime 5 dakika ara veren Kaya, “Toplantının huzurunu bozmaktan dolayı sizi dışarı alıyorum” ifadelerini kullandı.

Aranın ardından da tartışma devam etti. İl Genel Meclis Başkanı Kaya, konuyla ilgili açıklama yaptığı sırada toplantıdan men edilen Samsunlu tekrar içeri girdi.

Başkan Kaya, Samsunlu’yu tekrar dışarı davet ederek bu şekilde toplantının başlayamayacağını ifade etti. Kaya, “Ben size ilk geldiğinizde söyledim. İstediğiniz gibi konuşabilir, istediğiniz gibi önerge verebilirsiniz dedim, ancak söz verildiğinde. Siz burada meclisin kurallarına göre çalışmak zorundasınız. Halen boş boş konuşuyorsunuz” şeklinde konuştu.

CHP’li Meclis Üyesi Samsunlu kendisinin toplantıdan men edilmesinin yeterli bir gerekçeye dayandırılmadığını iddia ederek, “Sazı sözü kabul ediyoruz. Ama bunu kabul etmiyorsunuz” dedi.

Samsunlu’nun toplantıdan çıkmasının üzerine ise CHP meclis üyeleri de Başkan Kaya’ya tepki göstererek toplantıdan ayrıldı.

CHP grubunun toplantıdan çıkmasının ardından açıklamalarda bulunan Kaya, “Burada herkes konuşursa burada toplantı yapamayız. Bunun bir kontrolü var. Bu olayı ben acemiliğine veriyorum. Kasti olarak bir şey yaptığına inanmıyorum. Bunun da böyle olması gerekirdi. Herkes kanun ve nizamlar çerçevesinde görevini icra etmek zorundadır” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı