EHM Grup

CHP’LİLER ESNAFIN NABZINI YOKLADI

Exper Yaptır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret ederek, içinde bulunduğumuz son ekonomik koşulları esnaf temsilcileriyle masaya yatırdı.

Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, İl Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke ve Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül’den oluşan heyetle birlikte ziyaret ettiği ÇESOB’ta Birlik Başkanı Recep Gür ve Birlik Yöneticileri ile Esnaf Odası Başkanlarını dinleyen İzmir Milletvekili Bedri Serter, ülke ekonomisinin son yıllarda iyiye gitmediğine dikkat çekti.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve krizden çıkış yollarını aramak amacıyla STK’ları ziyaret ettiklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Serter, ülkenin krizden çıkışının tek yolunun üretimden geçtiğini kaydetti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür ise, tarım, hayvancılık ve sanayide yeniden bir sıçrama yapmamız gerektiğini belirterek, ithal girdi ürünler yerine yerli ürünlere destek verilmesi gerektiğini kaydetti. Hepimizin bu memleketin çocukları olduğumuzu ifade eden Gür, ayrıca sanayide çalıştırılacak kalifiye eleman bulunmadığını bunun için de meslek okullarına önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ziyarette ayrıca Esnaf Odası Başkanlarının sorunlarını dinleyen CHP heyeti, çözümü noktasında esnaf temsilcileriyle görüş alışverişinde bulundu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı