EHM Grup

CHP Yarım Kalan Projelerin Tamamlanması İçin Çağrıda Bulundu

Exper Yaptır Yeni Banner

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum’da milyonlarca lira harcanan ve yarım kalan turizm projelerinin tamamlanması için çağrıda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız , Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Mehmet Tahtasız yaptığı açıklamada milyonlarca lira harcanarak yapılan Hitit Köyü projesi ve Hitit Barajı’nın işletmeye açılmamasını eleştirdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Boğazkale Kaymakamlığı, Ortakaradeniz Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi tarafından 1200 metrekare alanda yürütülen ve Kültür ve Sanat Merkezi niteliğinde inşa edilen 1 milyon 800 bin lira bütçeli Hitit Köyü Projesi proje tamamlandığını ancak alanların teşhir tanzimi için 350 bin liraya daha ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Tahtasız “Bu proje şu anda yarım kalmış ve harap bir şekilde beklemektedir” dedi.

Hitit Barajı projesinin de 18 milyon lira ile ihale edilerek yapıldığını dile getiren Tahtasız “Projenin geçici kabulü 2018’de yapıldı. Fakat DSİ’nin mevzuatı, tesisi işletme imkanı vermemektedir. Bu alan DSİ’den alınarak Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Alaca Belediyesi, Çorum İl Özel İdaresi tarafından alt firmaya ihale edilerek işletmeye açılması gerekiyor” dedi.

Bu projelerin Çorum’un geleceğine ve turizmine çok önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Tahtasız, “Bu konuya duyarlı tüm kesimlerle, yarım kalan projelerin tamamlanması için el birliği ile çalışmamız gerekiyor” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...
2 Yorum
  1. Anonim ;

    CHP Genel Merkezi teşkilatlara sahaya inin talimatı verdi. Yalnız başkan sahanın yarısına inmiş. Boğazkale Hitit Köyü harabeye dönmüş diyorsun ancak, haftaya açılışı yapılacakmış. Sen de gel de yapılanları gör. Sana kim bilgi veriyorsa kendisi gezmemiş sana da gel gezelim dememiş. Yapmayın başkan

  2. Anonim ;

    Tamamen siyasi rant elde etmek için yapılmış haber. Boğazkale Hitit köyü için 350.000 ödenek ihtiyacı kim istemiş. Yalannnn

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı