Exper Yaptır

CHP VALİ KILIÇ’I ZİYARET ETTİ

Kongre sonrası çalışmalara başlayan Cumhuriyet Halk Partisi ilk ziyaretini Vali Necmeddin Kılıç’a yaptı.

Makamında CHP’lileri ağırlayan Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’da devam eden yatırımlar ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kılıç CHP’nin “Çorum devletten yatırım almıyor” eleştirisine de cevap verdi.

CHP’nin valiliğe yatığı ziyarete CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke ve CHP’li İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ziyareti sırasında konuşan Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’un kalkınması için 5 yıllık projelerin hazırlandığını dile getirdi.

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere Çorum’un devletten yeteri kadar destek alamadığını ve kendi imkanlarıyla ayakta durduğunu belirterek, “Çorum bu güne kadar devlete hep vermiştir, ancak hiçbir şey alamamıştır” dedi.

Suludere’nin bu sözleri üzerine açıklama yapan Vali Kılıç yatırımlar hakkında bilgi verdi.  Çorum’a 2017’de 3 milyar 700 milyon liralık yatırım yapıldığını söyleyen Kılıç, “Çorum devletten ve genel bütçeden fevkalade faydalanıyor” dedi.  Baraj ve yol çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Kılıç, Çorum’un merkezi hükümetten gerekli yatırımları aldığını söyledi.

Çorum yaşam kalitesi olarak ta Türkiye’nin ilk 10 ili arasında olduğunu savunan Vali Kılıç, “Gelir dağıtımı konusunda da iyi bir noktayız” dedi. Çorum’da işsizlik oranının yüzde 5 seviyelerinde olduğunu kaydeden Kılıç “Kılıç “Bizden iş isteyip de yerleştiremediğimiz hiç kimse yok. Yüzde 5 civarında işsimiz var, bunlarda iş beğenmeyenler” dedi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı