HLT Tente

CHP UĞUR MUMCU’YU ANDI

Exper Yaptır

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu katledilişinin 25’inci yılında Çorum’da düzenlenen etkinliklerle anıldı. CHP Gençlik Kolları’nın düzenlediği anma etkinliğinde Uğur Mumcu’nun hayatı ve yazıları konuşuldu.

CHP Gençlik Kolları’nın düzenlediği anma etkiliği Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan belgesel izlendi.

Ardından anma programının açılış konuşmaları yapıldı. İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topgül, CHP İl Başkan Vekili Ufuk Erden ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Seda Küçükdoğan birer konuşma yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topgül konuşmasında Uğur Mumcu’nun fikirleri, savunduğu ve inandığı değerlerin sonsuza dek savunucu olacaklarını söyledi.

CHP İl Başkan Vekili Ufuk Erden ise Cumhuriyetin değerlerinde sahip çıkmayı ve korumayı görev bildiklerini belirterek, ifade özgürlüğünün serbest olduğu, kimsenin düşüncesinden dolayı tutuklanmadığı yada öldürülmediği bir Türkiye amaçladıklarını dile getirdi.

CHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Seda Küçükdoğan ise Uğur Mumcu’nun, gördüğü yanlışlıkları eleştirmeyi ve bunları düzeltmeyi kendine amaç edinmiş bir gazeteci olduğunu söyledi. Uğur Mumcu’nun ölümünün üzerinde 25 yıl geçtiğini ancak hala faillerinin bulunamadığını dile getiren Küçükdoğan “Türkiye senelerdir biz gazetecisinin katilinin bulamamanın ayıbı ile yaşıyor” dedi.

Konuşmaların ardından, Uğur Mumcu’yu anma programı şiir dinletisi ve konserle devam etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı