Esmahal

Chp Çorum, 96 Yaşında Ata’nın Huzurunda

Çorumgaz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 96. kuruluş yıldönümü kutlandı.

CHP İl Başkanlığı tarafından partilerinin kuruluşunun 96. Yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, eski milletvekilleri, eski il ve merkez ilçe başkanları ile partililer katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Daha sonra bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kurulan CHP’nin kuruluşunun 96. Yılını gururla kutluyoruz. Bugün 96. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız şanlı partimizin kurucu ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve o günden bugüne partimize kendilerini adamış tüm liderlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Bundan 96. Yıl önce diktatörlük yerine cumhuriyet diyen, baskı ve şiddetle tek adam yönetimi yerine özgürlüğü seçen, bağnazlığın ve irticanın yerine çağdaş yönetim şeklini benimseyen, ülkesindeki her ferdin özgür bir birey olması için mücadele eden CHP’nin değil bir il başkanı olmak, sade bir ferdi olmaktan onurluyum ve gururluyum.

Büyük devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları cumhuriyetten önce 9 Eylül 1923’te CHP’yi kurmuştur. CHP’ye gönül veren her birey bu onuru yaşıyor ve yaşayacaktır. CHP, 96. kuruluş yıldönümünde halkımızın umut kaynağıdır. CHP ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucu Atatürk’ün ülkesinden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir. Dünyadaki ve coğrafyadaki savaşlar kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve partimizin ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin haklılığını bir kez daha ortaya koymuştur. CHP cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil bu mirası yaratanların partisidir. CHP adaleti yok edenlerin değil çağdaş bir hukuk sistemi kurup adaleti sağlayanların partisidir. Biz CHP’liler dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyacağız” ifadelerini kullandı. (Ahmet Temelci)

 

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı