Exper Yaptır

CANLI YAYIN ARACININ AKIBETİ NE OLDU

CHP Belediye Meclisi Üyesi Tuncay Yılmaz, bugün düzenlenen Belediye Meclisinde bir turizm şirketinin aldığı 34 milyon liralık ihalenin durumunu sorarak, “Burada adrese teslim ihale mi yapıldı.

Z Kütüphane açılışı için Milli Eğitim Bakanı’nı Çorum’a gelmiş gibi gösteren bir ihale yapıldı mı?” diye konuştu.

Belediye Meclisi Kasım ayı oturumu bugün düzenlendi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Toplantı da gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclisi Üyesi Tuncay Yılmaz, Çorum Belediyespor’un şirketleşmesi yolunda yönetime yetkinin verildiği olağanüstü genel kurulla ilgili bir takım sorular yöneltti.

Yılmaz, “Başkan Gül’ün ‘çocuğun gibi büyüttüm’ dediği Türkiye’nin ender borçsuz kulüplerinden Çorum Belediyespor’un süresiz anonim şirkete devredilmesine karar verildi. Bu şirkette Belediye’nin hisseleri var mıdır?

‘2 yıl süreyle borçlardan Belediye sorumlu olacak’ denildi. Bu borcun miktarı ne kadar? Beltaş tekrar sponsor olacak mı, olacaksa ne kadar para aktarılacak? Geçen yıl bir iş insanı Belediyespor’a 1 milyon lira bağış yapacağını söylemişti. Bu bağış yapıldı mı? Belediyespor’a naklen yayın aracı alındı. Bu aracın akıbeti ne oldu?”

Belediye Başkanı Zeki Gül ise “Benim bir kızım var onu da ben büyüttüm ve evlendirdim. Sonuçta Belediyespor’da benim bir evladım gibi. Belediyespor’un yıllık en az maliyeti 4 milyon TL’dir. Çorum’da bu parayı ben bulurum diyen varsa gelsin o alsın” şeklinde cevap verdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı