Özel Elitpark Hastanesi

CANLARINI HİÇE SAYDILAR!

Çorum’da Devane bölgesinde kentsel dönüşüm için yıkımına başlanan binalar ölüme davetiye çıkartıyor. Yıkım çalışmaları yarım kalan binaların enkazından hurda toplayan çocuklar büyük bir tehlikenin eşiğindeler.

Çorum Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Devane bölgesinde yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Ancak 3-4 katlı bazı binaların yarım kalan yıkım çalışmaları büyük tehlike oluşturuyor. Bir vatandaşın cep telefonu ile kaydettiği bu görüntülerde de yarısı yıkılan bir binanın enkazında hurda ve demir parçaları toplamaya çalışan çocuklar dikkat çekti. Binanın çatısından ve duvarlarından sarkan beton parçalarının altında gezen çocuklar, yıkılmak üzere olan binanın içerisine de girerek hurdacılara satmak üzere malzeme topluyor. Sığınmacı oldukları öğrenciler çocuklar, her an yıkılma tehlikesi olan binanın çevresinden ayrılmıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Enkaz çevresinde güvenlik önlemi alınmamasına tepki gösteren vatandaşlar, “Belediye rast gele yıkım yapıyor. Yıkım işlemi hiçbir tedbir alınmadan yarım bırakıyor.  Her an çocukların üzerine beton parçaları düşebilir. Zaten yıkılmak üzere olan bina, her an çocukların üzerine çökebilir. Bunun sorumlusu kim olacak. Yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulması gerekiyor” diyerek yaşanan tehlikeye dikkat çektiler.

Öte yandan vatandaşların ihbarı üzerine zaman zaman olay yerine gelen polis ekipleri çocukları tehlikeli bölgeden uzaklaştırsa da polis gittikten sonra çocuklar yine enkaz halindeki binalardan hurda toplamayı sürdürüyor.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı