HLT Tente

CANDAN, KUDÜS İZLENİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Exper Yaptır

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen “Geleceğe Ayna Tutuyoruz Projesi” kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Geçtiğimiz günlerde yaptığı Kudüs ziyaretiyle ilgili bilgiler aktaran Turhan Candan, Kudüs izlenimleri Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri ile paylaştı. Şehit Erol Olçok Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yakup Duran, okul öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Söyleşisine Zeytin Dağı ve önemli üç tepe hakkında açıklama yaparak başlayan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, bu tepelerde Peygamberlerin önemli olaylar yaşadığını ve tarihteki önemli anların meydana geldiğini vurguladı. Candan, “Osmanlı’nın 1917’de çekilmeden önce karargâhı Zeytin Dağı’nda bulunuyor. Peygamber Efendimiz Kudüs’e geldiğinde burada herhangi bir cami yoktu. Hz. Adem’den beri bulunan bir duvarı sütre olarak kullandı. Sokaklar okul gibi, duvarlardaki yazılar hep direnişle ilgili. Sokaklarda direnmeyi öğreniyor Filistinliler. Kudüs’te bir Nüfus teyzemiz var. Bütün yıldırma çalışmaları ve evini kurşunlamalarına rağmen evini terk etmemiş. Adeta Mescidi Aksa’nın bekçisi” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı