Exper Yaptır

BUZAĞI ÖLÜMLERİNİN NASIL AZALTILACAĞI ANLATILDI

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri, Çorumlu hayvan yetiştiricileriyle “Buzağı Ölümleri ve Hayvan Besleme” konulu konferansta bir araya geldi. Buzağı ölümlerinin nasıl azaltılacağının anlatıldığı konferansta öğretim üyeleri, hayvan yetiştiricilerine tavsiyelerde bulundu.

Bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya Şahal ile birlik üyeleri katıldı.

Konferansta açılış konuşmasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı yapan Çorum’da çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşların kaybedecek zamanları olmadığını vurgulayan Sarı, “Biz sizlerin hizmetinizdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Sarı’nın konuşmasının ardından kürsüye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, birliğin yaklaşık bin üyesinin bulunduğunu hatırlatarak, konferansa katılımın az olmasına tepki gösterdi.

Çorum Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hacı Özgün ise, Türkiye genelinde yeni doğan buzağıların yılda 1 milyon buzağının henüz 1 yaşına gelmeden öldüğünü söyledi. Buzağı ölümlerinin en aza indirgenmesiyle birlikte ülkede hayvan ithalatına ihtiyaç kalmayacağını belirten Özgün, “Buzağı ölümlerini en aza indirgemek için hep buradayız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçildi. Bu bölümde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Adnan Şehu ve Prof. Dr. Mehmet Şahal, buzağıların nasıl beslenmesi ve doğum sürecinin ardından yapılması gerekenleri anlattı.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı