Exper Yaptır

BU PROJE ARAZİ KAVGALARINA CİNAYETLERE SEBEP OLUR DEDİLER

Çorum’da uygulanacak olan “Arazi toplulaştırma” projesinde yer alan Merkeze bağlı Güney Köyü sakinleri projenin köyde vahim sonuçlar çıkarabileceğini kaydederek,  “Bu projeyle arazi kavgaları hatta cinayetler işlenebileceği kanaatındayız” diyerek, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Milletvekillerinden yardım istedi.

 

Geçtiğimiz günlerde köy halkı, Düvenci Ovası’nda hayata geçirilen “Toplulaştırma” projesinde olan köy tarlalarının projeden çıkartılması için “Arazi toplulaştırmasına hayır” kampanyası başlatmıştı.

Kampanya kapsamında köy sakinlerinden toplanan imzalar ise Devlet Su İşleri’ne teslim edildi.

 

“BİZ TOPRAKLARIMIZI TOPLULAŞTIRMAK İSTEMİYORUZ”

Seyyare Güzellik Merkezi

Köylerinde “Arazi toplulaştırma” projesini istemediklerini belirten köy sakinleri, uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte kavgaların, hatta cinayetlerin bile işlenebileceği kanaatında olduklarını belirterek, “Biz topraklarımızı toplulaştırmak istemiyoruz. Yıllardır biz kendimize ait tarlaları ektik ve biçtik. Mahsulümüz ne çıktıysa onu kabullendik. Ama bu proje ile kime ne düşeceği belli değildir. Kiminin tarlası sulak ve mahsulü bol olan yerde kimin ise taşlık olan yerdedir. Tarlalarımız zaten o kadar büyük değildir. Her biri küçük parçalar halindedir. Biz halimizden oldukça memnunuz.” dediler.

 

VALİ ÇİFTÇİ VE MİLLETVEKİLLERİNDEN YARDIM İSTEDİLER

Yetkililerden yardım isteyen köy sakinleri, “Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi ve Milletvekillerimiz lütfen sesimize kulak verin. Biz bu projeyi köyümüzde istemiyoruz. Bu topraklarda büyüyen ve yaşayacak olanlar bizleriz. Elimizden geldiği kadar ülkemizin ekonomisine katkı sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. İstemediğimiz halde bu projenin uygulanması bizleri üzecek ve zor bir duruma düşürecektir. Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin bu konuya el atmasını ve bizi bu sıkıntıdan kurtarmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Köy halkının imzasıyla Devlet Su İşleri’ne toplulaştırmanın iptali için Köy Muhtarı Dursun Havyar tarafından sunulan dilekçede ise şunlar kaydedildi;

“Çorum ili merkez Güney köyü halkı adına arazi toplulaştırması altında yapılan ve yapılacak olan hizmetten, köyümüzde kimse memnun kalmamıştır ve imza toplayarak bu işin sonlanması ve herkesin tarlasının eski halinde kalmasını talep ediyoruz. Bu işin köylümüz adına daha vahim sonuçlar doğuracağı da kesindir. Arazi kavgaları hatta cinayetleri olabileceği kanaatındayız. Köyümüzün % 99’luk bir kısmı aynı görüştedir.”

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı