Özel Elitpark Hastanesi

“Biz Refah İstedik; Onlar Sefalet Önerdi”

Türkiye Kamu-Sen Başkanlar kurulu tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak hükümetin zam teklifini protesto etti.

Çorum’da da Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilciliği tarafından PTT önünde düzenlenen protestoya çok sayıda vatandaş katıldı.

Protesto’da Basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, 3 milyon memur, 2 milyon emekli, aileleriyle birlikte 20 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiren, nüfusun  4’te 1’inin iki yıllık geleceğini şekillendirecek toplu sözleşme görüşmelerinin büyük bir hayal kırıklığına doğru gitmekte olduğunu söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Selim Aydın, hayat pahalılığının bütün zorluklarını hep birlikte yaşıyorken memura ve emekliye reva görülen zam, revize edilmiş hali ile 2020’nin tamamı için %8,2, 2021’in tamamı için %6,1 olarak düşünüldüğünü ifade etti.

Aydın, kendilerinin  refah istediklerini, onların sefalet önerdiğini kaydetti.

Aydın,pazarlıklarda kalan süre ile alakalı olarak, 20 gündür, masayı verimli kullanmayıp pazarlıkları heba edenlerin, iki günde ne yapabilecekleri soru işareti olduğunu aktardı.

Aydın, hükümet tarafından önerilen milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmeyerek, bu teklifi yok saydıklarını, Kamu işveren tarafından tez zamanda mali ve diğer taleplerimizi içeren yeni bir teklif paketi sunmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı