HLT Tente

‘BİR FİRMANIN YANLIŞI ÇORUM’A MAL EDİLEMEZ’

Exper Yaptır

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, laboratuvar sonucuyla taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten ya da ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti veya seri numarasını içeren bilgiler paylaşıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bakanlık, Çorum’un Sungurlu ilçesinde üretim yapan bir sucuk firmasında tek tırnaklı etine (at, eşek) rastlandığını saptarken, bunun üzerine bazı basın yayın organlarında “Çorum’da at, eşek eti skandalı” şeklinde haberler çıkması üzerine açıklamada bulunan Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür, bu tarz haberlerin vatandaşları tedirgin ettiği gibi, kasap esnafı başta olmak üzere sucuk işiyle uğraşan diğer firmaları da töhmet altında bıraktığını söyledi.

Bu olayın Çorum’a mal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Recep Gür, “Sungurlu’da üretim yapan bir firmanın yanlışı Çorum’da sucuk işiyle uğraşan diğer firmalara ve kasaplara mal edilemez. İlimizde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının ve gazeteci arkadaşların buna özellikle dikkat etmesi gerekir. Bakanlık tarafından ismi geçen firma hakkında gerekli işlemler başlatılmış olup, Çorumlu vatandaşlar da sucuğu güvenli bir şekilde tüketmeye devam edebilirler” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı