Özel Elitpark Hastanesi

“BİR BARDAK ÇAY BİR DAMLA UMUT”

Çorum’da bir çay ocağı işletmecisi, bir günlük hasılatını Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği’ne (UBA-DER) bağışladı.

Kentte Gülabibey Mahallesi’nde hizmet veren Diriliş Çay Ocağı’nda uyuşturucu bağımlılarının hayata tekrar tutunması amacıyla kurulan UBA-DER Çorum Şubesi’ne destek verdi.

“Bir Bardak Çay Bir Damla Umut” projesini hayata geçiren Çay Ocağı Sahibi Hasan Belli, tüm gün elde ettiği geliri derneğe bağışladı.

Uyuşturucu kullanımının ilkokula kadar düştüğünü dile getiren Çay Ocağı Sahibi Hasan Belli, “Destek olmak amaçlı yaptığımız bu etkinliğe vatandaşlarımızdan gayet güzel destek var.

Çorum’da ilk defa kurulan bir dernek ve biz de vatandaş olarak destek olmak istedik. Verdiğimiz desteği bütün esnaf kardeşlerimizden de bekliyoruz. Uyuşturucu kullanımı maalesef ilkokula kadar düştü. Bunlara halkımızın biraz daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Seyyare Güzellik Merkezi

Uyuyan bazı düşünceleri tekrar kaldırmak, uyandırmak için böyle bir etkinlik yaptık” dedi.

UBA-DER Çorum Şubesi’nin Kurucu Üyesi Şükrü Çeliksoy da desteği nedeniyle Hasan Belli’ye teşekkür etti. Çeliksoy, “Mahalle sakinlerimizden Hasan Belli kardeşimizin de bu derneğimize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu süreçte kanayan bir yaramız olan uyuşturucu bağımlılığı konusunda derneğimizin daha çok yer alacağına gönülden inanıyoruz. Gelecek çocuklarımızın olduğu için bir baba olarak derneğimizin kuruluşunda elimizi taşın altına koyduk. Burada devlet büyüklerimiz ve sivil toplum örgütlerinin de desteğini alarak bu işte başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Uyuşturucu bağımlıları için çay satan Hasan Belli’ye vatandaşlar da destek verdi.

Çay ocağına gelerek projeye destek olan Harun Kuzu, “Uyuşturucu bağımlıları için desteklerden dolayı bizler de katkıda bulunmak istedik. Yaptığı ince ve nazik süreçten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah tüm halkımız da bu konuda kendisine destek olur” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında gün boyunca uyuşturucu bağımlıları için çay satan Hasan Belli, bir günlük hasılatını UBA-DER’e bağışladı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı