Esmahal

“Binali Yıldırım Başbakanken Kürdistan Diyen Chp’liler Değildi”

Çorumgaz

Çorum Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı birçok tartışmaya konu oldu.

Bu tartışma konularından birisi de HDP İl Binaları önünde “Oğlumu dağa kaçırdılar” diyerek devletten yardım bekleyen aileler oldu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Konuyu ilk olarak AK Partili Belediye Meclis Üyesi Bilal Selman Özünel, açtı. CHP’nin bu konuda hiçbir açıklama yapmadığını dile getiren Özünel, “Yaklaşık 2 haftadır Diyarbakır HDP İl Örgütü önünde evlatlarını arayan annelerin feryatlarını izlemekteyiz. İnsan için en önemli hak özgür yaşamaktır. HDP önünde yavrusunu isteyen gözyaşlı analar için hem sosyal medyada hem de meclis çatısı altında CHP adına bir açıklama yapılmamasını bir vatandaş olarak kınıyorum” diye konuştu.

Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, konuşmasının ardından söz almadan konuşmaya çalışan Suat Aydoğan’a tepki gösterdi. Yılmaz, “Provoke ediyorsunuz” dedi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, AK Partili Meclis Üyesi Bilal Selman Özünel’in sözlerine cevap verdi. Çocukların dağa kaçırılmasının sorumlusunun devlet olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Belediye Meclisi’nde konuşulmaması gereken, CHP grubuyla uzaktan yakından alakası olmayan konuların CHP’ye ithaf edilmesi bizleri üzmüştür. Reşit Keleş’in yapmış olduğu hakareti sulandırma anlamına gelir. Daha sonra Suat Aydoğan’ın yaptığı çıkış yanlıştır. CHP grubu PKK’yı bir terör örgütü olarak görmektedir. Anaların çocukları dağlara çıkıyorsa bunun sorumlusu devlettir. Devlet eğer sen varsan o annenin çocuğu o dağa nasıl çıkar? Osman Öcalan’ı TRT’ye CHP çıkartmadı. Mektuplaşma yapmadık. Binali Yıldırım Başbakanken Kürdistan diyen CHP’li değildi. Ama bunların konuşulacağı yer Belediye Meclisi değildir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı