Özel Elitpark Hastanesi

“Belediyeyi Batağa Sürükleyen Stadyumu Ve Çevresini Satma Hayalidi”

Çorum Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci toplantısı, bugün saat 13.00’de Halil İbrahim Aşgın yönetiminde gerçekleştirildi.

Toplantı da CHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özdel, Çorum Belediye Başkanlığı 2018 yılı kesin hesabı ve taşınır mal yönetimi hesabı üzerine olarak düşüncelerimi belirtmek üzere bir konuşma yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

CHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özdel, Çorum Belediyesi’nin 2018 yılı kesin hesabının incelendiğinde belediyenin bütçesinin batık olduğunun ortaya çıktığını kaydederek, “Belediye borç-faiz kıskancında bulunmaktadır. Belediye batağa sürükleyen stadyumu ve çevresini satma hayalidir” dedi.

“Söz konusu hesaplar incelendiğinde belediyenin bütçesinin batık olduğu ortaya çıkmaktadır” diye konuşmasına başlayan Özdel, belediye borç-faiz kıskancında bulunduğunu söyledi.

Belediyenin borcunun ne kadar olduğu konusunda ise halkın anlayacağı tarzda şeffaf denetlenir bir açıklama yapılmadığını kaydeden Özdel, “Belediyenin borca batık olduğu konusunda tüm Çorum halkı hem fikirdir. Ödemelerini yapabilmek için taşınmazlarını sattığı, müteahhit borçları için arsa devri yaptığı bilinen bir gerçek. Tüm bu gerçekler karşısında ise bizlerin susmadan bunları meclisimize ve halka anlatması gerekir” dedi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı