EHM Grup

BELEDİYE, YENİ YOLDA ALTYAPI ÇALIŞMASINA BAŞLADI

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Belediyesi Fatih Caddesi ile Gazi Caddesi’ni bir birine bağlayacak olan 25 metre genişliğindeki yolda kanalizasyon hattı çalışmasına başladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Gazi Caddesi ve Fatih Caddesi arasında bağlantı yolu açma çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, kamulaştırma yaptığımız binaların yıkımı hemen gerçekleştiriyoruz. Toplam kamulaştıracağımız 19 bin 414 metrekarelik bir alan. Kamulaştırma çalışmalarımızın % 90’ından fazlasını tamamladık. Bölgede sadece yol çalışmamız yok. Yol çalışmasının da olduğu alanda 3 adet park, 2 belediye hizmet alanı, otopark çalışması ve Karakeçili ve İnayetullah Camilerimizin bahçelerinde yapacağımız genişletme çalışması bulunuyor” dedi.

Başkan Gül, “650 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yolda kamulaştırma ve yıkım işlemlerinin tamamlandığı kısımlarda kanalizasyon hattı çalışmalarımıza başladık. 360 metre sağ şeritte, 360 metre sol şeritte olmak üzere toplam 720 metre uzunluğunda Q300’lük beton kanalizasyon boru hattı döşüyoruz. Kanalizasyon hattı çalışmamız tamamlandığında içme suyu hattı çalışmamıza başlayacağız. İnşallah Gazi Caddesi ve Fatih Caddesini bağlayan yolu bu yıl içesinde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı