Özel Elitpark Hastanesi

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

31 Mart yerel seçimler sonrasında oluşan yeni Belediye Meclisi ilk toplantısını bugün yaptı.

5 yıllık süreçte Çorum’da önemli yatırımlara imzayı atmayı hedefleyen Meclis, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın başkanlığında mesaisine başladı.

İlk oturuma katılan meclis üyelerinin heyecanları yüzlerinden okunuyordu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Meclisin ilk toplantısında geçici olarak divan heyeti oluşturuldu. Kâtip üyeliklere Belediye Başkanı Aşgın tarafından meclisin en genç üyeleri Muhammed Fatih Temur ve Eren Atlas getirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda daha sonra Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Grup Başkanı Mustafa Tuzcu, CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz ve MHP Grup Başkanı Selim Güloğlu birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından toplantıda gizli oy ile 1. Meclis Başkan Vekili ve 2. Meclis Başkan Vekili ile 2 Kâtip Üye ve 2 yedek Kâtip üye seçimleri yapıldı.

Daha sonra meclis toplantısında, 3 Encümen Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, İmar Komisyon Üyesi ve Tarife komisyon üyesi, denetim Komisyon üyesi, Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyete üyesi, Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyon üyesi, Defterdarlık Gelir Müdürlüğü Satış Komisyonuna üyesi, Tarihi Kentler Birliği Meclisi üyesi ile Çorum Belediyeler Çevre Birliği Meclisine üyesi seçimleri yapıldı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı