Exper Yaptır

BELEDİYE 15.000 PAKET AŞURE DAĞITTI

Çorum Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle bugün 6 farklı bölgede 15.000 aşure dağıttı.

Çorum Belediyesi, Muharrem ayının onuncu günü nedeniyle şehrin değişik bölgelerinde oluşturulan stantlarda 15 bin paket aşure dağıttı.

Seyyare Güzellik Merkezi

15 bin paket aşure kentin altı farklı bölgesinde; Belediye Yanı, Milönü , Yunus Emre Parkı Yanı, Özdoğanlar Sineması Yanı, Huzur Cami, Yazıçarşı Kavşağı’nda vatandaşlara ikram edildi.

Vatandaşlar Belediye Başkanı Zeki Gül’ün elinden aşure alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Aşure dağıtımının ardından Belediye Başkanı Zeki Gül gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Zeki Gül, “Hz. Hüseyin efendimizin, kerbelada hunharca ve 72 ehlibeytin şehit edilişinin yıl dönümünde aşure gününde beraberiz. Vatandaşlarımızla sadece aşure yemek değil, geçmişte ders almamız gereken, zulme ve zalimliğe karşı büyük bir mücadelenin baş kaldırdığının sembolü olan, zalimler karşısında boyun eğmeyen Hz. Hüseyin efendimizin, tekrardan anmak Ehlibeyt sevgimizi pekiştirmek, peygamber efendimizin ümmetin gençlerinden dediği Hz Hasan ve Hz Hüseyin efendimizi tekrardan anmak için, burada vatandaşlarımıza aşure dağıtım töreninde beraber olduk. Vatandaşlarımızın ilgisi çok büyüktü. Bu günümüzün kutlu olmasını temenni ediyorum. Yaklaşık olarak 15 bin paket aşure dağıttık. Ben dünyada ki tüm zalimlerin, dünyada ki tüm mazlumlara işkence edenlerin, onları katledenlerin yerinin yezidin yanı olduğunu söylüyorum.” dedi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı