HLT Tente

‘Bayram Değil Seyran Değil Eniştelerim Neden Çorum’da’

Exper Yaptır

Demokrasi ve Atılım Partisi Çorum Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Sadık Burak Aralık, DEVA Partisi’nin Çorum’da yapılan ilk kongresinin ardından yükselişini fark eden muhalefet partilerinin Çorum’a daha fazla ilgi gösterdiklerini söyledi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Çorum Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Sadık Burak Aralık, yaptığı açıklamada Halkımız nezdindeki yükselişi, iktidar ve muhalefet partilerinin dikkatinden kaçmadığı, bu nedenle Çorum’a daha çok ilgi gösterdikleri görülmektedir. Bu da suni gündemler yerine halkın gerçek gündemini ön planda tutmaya çalışan biz DEVA Partisi’nin neferlerini son derece memnun etmektedir. DEVA Partililer olarak bir taraftan diğer partilerin suni gündemlerini şaşkınlıkla takip ederken, diğer taraftan da halkımızın gerçek gündemini ön planda tutma gayretindeyiz. Bu amaçla sürekli toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek, yerel basınımız aracılığıyla, gerçekleri gündemde tutmaya çalışıyoruz.

Diğer taraftan ise yaptığımız görüşmelerde edindiğimiz bilgi ve görüşleri genel merkezimize ileterek, Liderimiz Sayın Ali Babacan’ın öncülüğünde ülke gündemine sunuyoruz. Yaptığımız bu gibi çalışmaların amacına ulaştığını, iktidar ve muhalefet partilerinin Çorum’a ilgisinin artmasından görüyoruz. Son dönemde sık sık Çorum’u ziyaret etmeleri, hemşerilerimizin dikkatinden kaçmamaktadır. Bu ziyaretlerin temel nedeni, halkımızın DEVA Partisi’ne olan teveccühündeki hızlı yükseliştir” dedi.

Aralık, “AK Parti ya da AKP” seçmenindeki kararsızlığı fark eden muhalefet partileri de Çorum’u odak noktası olarak belirlemiştir. Kısa sürede İYİ Parti’den iki ayrı heyetin ilimizi ziyaret etmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun az oy aldığı illerden Çorum’u ziyaret etmeye hazırlandığının açıklanması, tezimizi pekiştirmektedir. Bugüne dek yaptığımız doğru tespitlerle ilimizin sorun ve talepleri konusunda dikkat çekmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Ulaştırma bakanının tren ve havaalanı sözleri artık klasikleşmiş siyasilerin sözlerinden öteye maalesef geçememiştir. İlçelerimizin nüfusundan az olan illerde bile olan havaalanı, Çorum’a bir türlü yapılmamaktadır. Hatta geçmişte yapımına başlanan havaalanı yatırımı da mevcut iktidar tarafından yatırım programından çıkartılmıştır. Ayrıca, bazı iş adamlarımızın havaalanı yapımı konusunda destek açıklamaları, bu konuda hükümetin şehrimize ne kadar ilgi ve önem gösterdiklerini bize anlatmaktadır.

Seyyare Güzellik Merkezi

Dünya ölçeğinde kuruluşlara sahip Çorumlu sanayicilerimiz, yıllardır demiryolu ve havaalanı taleplerini dile getirmekte ancak hükümetten net bir adım görememektedir. Deva Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın kongremizdeki konuşması sonrası iktidar partisinin bu yatırımlarla ilgili söylemlerin ne kadar arttığını hep birlikte gördük. Fakat bu söylemler sözden öteye geçmemiştir. Acı gerçek şudur ki; mevcut hükümet de bu zihniyet olduğu sürece hayata geçemeyecektir. Kaldı ki yol yapmakla övünen mevcut yönetim, yıllardır ilçelerimizin yollarını tamamlayamamıştır” açıklamalarında bulundu.

“Ulaştırma bakanı sonrası ilimize gelen milli eğitim bakanı okul açılışında bulunmuş ve yatırımların artacağını söylemiştir. Öğrenciler, salgın nedeniyle yapılan uzaktan eğitimde birçok sorun yaşamıştır. Köylere ulaşmayan internet, çekmeyen telefon hatları, dağıtılmayan tabletler öğrencilerimizin eğitim almasını zorlaştırmıştır. İktidar partisi, bu sorunları gidermek yerine okul yatırımlarına yönelmiştir. Okul açmakla eğitim kalitesi artmıyor maalesef. DEVA Partisi iktidarında eğitim politikamız, daha eğitici ve mesleklere yönlendirici olacaktır” diyen Sadık Burak Aralık, “Muhalefet partileri göstermelik toplantı ve görüşmeler düzenleyerek Çorum’dan ayrılmakta, çalışmaların devamı getirilmemektedir. Eğitim, ekonomi, sosyal hayat, temek hak ve özgürlükler, adalet, iş, refah gibi konular yerine suni gündemlerle halkımız oyalanmaktadır.

Deva partisi olarak gerçek gündemi sürekli sıcak tutmak ve sorunlara çözüm üretmek başlıca amaçlarımızdandır. Pazar ve marketteki ürünlerin fahiş fiyatları, esnafımızın içler acısı durumu, işsizlik sorunları, her geçen gün artan gelecek kaygıları, eğitim sorunları ve bunların salgınla birleşmesi sonucunda her bir vatandaşımız hem kendi hem de ülke geleceğinden endişe duymaya başlamıştır. İş, aş, hukuk gibi temel ihtiyaçların yanı sıra sosyal hayat ve refah düzeyi bakımından ülkemiz karanlığa gömülmektedir. Aynı anda güçlü sanayi, tarım ve turizm potansiyeline sahip ülkemizin nadir şehirlerinden olan Çorum, iktidar partisinden gerekli desteği alamadığı için yerinde saymaktadır. Anadolu’nun birçok ilkine ev sahipliği yapması nedeniyle geçmişte dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan ilimizin ziyaretçi sayıları, ilgisizlikten ötürü her geçen yıl düşmektedir” ifadelerine yer verdi.

Sadık Burak Aralık, “İlimizdeki sosyal hayat ise park ve bahçe ziyaretlerinden öteye geçememektedir. Çorum halkı, bütün bu nedenlerden dolayı yeni bir siyasi parti, yeni bir heyecan istemektedir. Bu sorunların çözümü, halkın özlediği mutluluk ve refah düzeyi, ancak Deva partisi ile mümkün olacaktır. Gerek iktidar partisinin temsilcileri, gerekse muhalefet partilerinden heyetlerin ilimizdeki yaptığı açıklamalar, “siyasi klişe” ifadelerinden öteye geçememektedir. İktidar partisinin halktan uzak, toplumun beklentileriyle taban tabana zıt söylemleri, muhalefetin ise “oy avcılığı” niyetiyle suni gündem peşinde koşmasının ne ilimize, ne ülkemize ne de toplumumuza fayda sağlamamaktadır. Ülkemizin dertlerine “deva” olmak için yola çıkan bir siyasi parti olarak, kuruluş hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Suni gündemlerle halkı oyalayan mevcut iktidarın yerine, gerçekleri suni gündeme kurban etmeyen, geçiştirmek yerine çözüme kavuşturmayı benimseyen bir iktidar kuracağız.” dedi.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı