Bayat Kuşçaçimen Yaylasında Doğaya Saygı Yürüyüşü Yapıldı

Fulla 16.06.2020

Çorum’un Bayat İlçesi Karatepe mevkiinde bulunan Kuşçaçimen Yaylasına doğa yürüyüşü düzenlendi.

Bayat İlçe Kaymakamlığı, Bayat Belediye Başkanlığı, Bayat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayat Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonuyla doğaya saygı ve sağlıklı yaşam konularında bilinç kazandırılması  amacıyla, Çorum İli Bayat İlçesi sınırları içerisinde ve ilçenin kuzeyinde yer alan Karatepe mevkiinde bulunan Kuşçaçimen Yaylası doğa yürüyüşü düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Bayat Kaymakamı Mustafa Çelik, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Murat Topçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Uçar, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Fatih Kapucu,İlçe öğrencileri ve Hitit üniversitesi BESYO öğrencileri katıldı.

Doğaya saygı amaçlı düzenlenen bu etkinlikte bir araya gelen öğrenciler, yapılan yürüyüşte Kuçaçimen Yaylasının birçok doğal güzellikleri keşfetti. Yürüyüş sonrasında doğaya saygı amacıyla, İlçenin Turizm kaynağı ve Orta Anadolu’nun güzide yerlerinden biri olan Kuşçaçimen Yaylasında çevre temizlik çalışmaları yapıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Karatepe mevkiindeki yürüyüş sonrasında, Bayat’ta Yayla Turizmimiz Canlanıyor diyen Bayat Belediye Başkanı  Ekrem Ünlü, “Kuşçaçimen Yaylası gibi, Karatepe gibi bilinmeyen bakir bölgemizi tanıtmış oluyoruz. Esas vurgulanması gerek burada şu “Bayat’ta Orta Anadolu’ya hakim olan bir yaylanın” olduğu. Ankara’nın, Çankırı’nın ve Çorum’un burada yayla şenliklerini yapabilecekleri, günübirlik mesire alanlarını yapabilecekleri, hayatlarını geçirebilecekleri böyle bir alanın olduğunu özellikle vurgulamaları istiyorum. Yoların düzenlenmesi ve asfalt çalışmalarının tamamlanması ile günübirlik gelip gidilecek bir bölge oldu. Yapılan mesire alanları ve yol çalışmaların tamamlanması turizme katkı sağlayacaktır. Bu Bayat’ımıza, esnafımıza ve halkımıza ciddi katkı sağlayacaktır. Bacasız Fabrika dediğimiz Turizm mi inşallah yayla turizm mi olarak, inanç turizm mi olarak Bayat’ta yaygınlaştıracağız. Bununda en güzel ayaklarında birisi Kuşçaçimen Yaylası olacak. Sadece turizm denince akla deniz gelmemeli arkadaşlar, işte buda bir turizm etkinliğidir. Bakın su oksijen, ağaçlar, doğal safran bitkisi, doğa ve şu yapı başka nerde var yok işte sadece Bayat’ta var. Orta Anadolu’da sadece Bayat’ta var. İşte Kuşçaçimen Yaylamızı hep birlikte tanıtacağız buna da burada bulunanlar şahitlik ediyoruz. Doğaya saygı amaçlı olarak düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik kapsamında öğrencilerimiz ile yürüyüş yaptık. Bu nadide yerimizin korunması ve temiz tutulması amacıyla çevre temizlik çalışmalarını yaptık. Kuşçaçimen Yaylamızı ve tüm yurdumuzda ki ormanlarımıza sahip çıkalım ve koruyalım” dedi.

Bayat Kaymakamı Mustafa Çelik, etkinlikte yaptığı konuşmada, doğa yürüyüşünün öğrenciler için güzel bir etkinlik olduğunu belirterek, “Karatepe’de öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişimlerine katkı sağlamak ve doğaya saygı amacı için ilçemiz olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Amacımız çocuklarımızı sigara ve alkol başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onları sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmek, doğayı korumak, doğayı temiz tutmak ve doğa sevgisini arttırmaktır. Bu doğrultuda çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz. Bu etkinlikte bizlerin yanında olan ve emeklerini esirgemeyen Bayat Belediye Başkanımız Ekrem Ünlü, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürümüz Murat Topçu ve Çorum Gençlik Merkezi yetkililerine teşekkür ederiz.” dedi.

Doğaya saygı yürüyüşü etkinliği, Belediye Başkanlığının katılımcılara ikram ettiği öğle yemeğinin ardından son buldu.

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı