Özel Elitpark Hastanesi

Başkent’te Hitit Rüzgârı Esti

15 Nisan tarihinin “Dünya Hitit Günü” olarak ilan edilmesi nedeniyle bu yıl 43. Turizm Haftası Kutlamaları Ankara’da Vakıf 19 işbirliğinde Dünya Hitit Günü Etkinlikleri ile başlatıldı.

Etkinliğin açılış programı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte yabancı ülke büyükelçileri, kültür ataşeleri, emekli bakan, vali, milletvekili, Çorumlu iş adamları, bürokratlar, akademisyenler, sanatçılardan oluşan birçok davetlinin katılımı ile başladı.

Türk-Japon Vakfında yapılan etkinlikte açılış konuşmalarının ardından ilimiz Bahçelievler Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından tasarlanan Hitit Kıyafetlerinin sergilendiği “Hititlerin Ayak İzleri” konulu defile, Hitit Lirinin kullanıldığı “Hitit Ensemble” grubunun konseri ve Prof. Dr Tayfun Yıldırım’ın “Hititler’de Müzik ve Dans” konulu sunumu izleyicilerden büyük alkış aldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorumlu sanatçıların eserlerinden oluşan “Hattuşa’dan Dünya’ya Açılan Pencere Hititler” temalı serginin gezilmesinin ardından verilen Hitit Mutfağından lezzetler taşıyan kokteyl ile programın ilk gün etkinleri sona erdi.

20 Nisan tarihine kadar devam edecek Dünya Hitit Günü Kutlamaları kapsamında paneller, atölye çalışmaları, uygulamalı arkeolojik kazı çalışmaları, el sanatları sergileri gibi birçok farklı etkinlik gerçekleştirilecek.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı