EHM Grup

BAŞKANVEKİLİ AHMET YABACIOĞLU OLDU

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi.

Meclis, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Gül başkanlığında toplandı. Toplantıda ağırlıklı olarak birlik ve komisyon üyeleri seçildi.

Toplantıda birinci başkanvekili ve ikinci başkanvekillerinin seçimleri yapıldı. AK Parti grubundan birinci başkanvekilliğine Ahmet Yabacıoğlu, ikinci başkanvekilliğine İsmail Akgöz, teklif edildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubunda ise birinci başkanvekilliğine Mehmet Tahtasız ve ikinci başkanvekilliğine Necdet Biçer, önerildi.

Gizli oylama ile yapılan seçimler sonucunda 17’şer oy alan Ahmet Yabacıoğlu ve İsmail Akgöz, birinci ve ikinci başkanvekilliği görevine seçildi. CHP grubundan teklif edilen Mehmet Tahtasız ve Necdet Biçer ise 8 oyda kaldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Toplantıda Belediye Başkanı Zeki Gül’e başarılı sporculara verilecek ödüller, Mahalli İdareler Hizmet alımı için şirket kurulması ve Şehit Ömer Halisdemir Parkı’nda yeri bulunan bir vatandaşa başka bir belediye arsasını verilmesi için yetki verildi.

Toplantı, 1. Encümen üyesi seçimiyle devam etti. Bu bölümde AK Parti Grubundan Ahmet Yabacıoğlu, CHP Grubundan da Özgür Kılıç, teklif edildi. Kapalı oylama ile yapılan seçim sonucunda Ahmet Yabacıoğlu, 1. Encümen Üyesi oldu.

Tarihi Kentler Birliği’ne üye seçimi, Milli Müdafaa Komisyonu’na üye seçimi, Milli Eğitim Danışma 2 ve 4 nolu Kurulları’na üye seçimi ve Çevre Belediyeler Birliği Meclisi’ne üye seçimleri açık oylamayla yapıldı.

Tarihi Kentler Birliği Üyeliği’ne Mehmet Akif Berk, Milli Müdafaa Komisyonu Üyeliği’ne İsmail Tekçam, Milli Eğitim Danışma Kurulu’nda 2 Nolu Üyeliğe Nurten Gezer, 4 Nolu Üyeliği’ne Nahide Tekin, Çevre Belediyeler Birliği Üyeliği’ne de Ahmet Yabacıoğlu, Gazanfer Öztürk, yedek üyeliklere ise Bilal Keleş ve Nurten Gezer seçildi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı