HLT Tente

Başkan Sülük: “Rantı Kesilenler Bana Düşman Oldu”

Exper Yaptır

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük düzenlediği basın açıklaması ile hakkında yapılan iddialara belgeleriyle cevap verdi.

Denetim komisyonu üyelerinin hazırladığı iddialara tek tek cevap veren Başkan Sülük, iddialarda belirtilen konular incelendiğinde belgeleri altından yine denetim komisyonu üyelerinin isimlerinin çıktığını kaydetti.

Göreve geldiği andan itibaren belediyenin çıkarları için hizmet verdiğini ve fazladan yapılan ödemeleri tespit ederek bunları kestiğini söyleyen Başkan Sülük, açıklamasında ismini verdiği kişilerin hukuki zeminde haklarını aramakta da serbest olduklarını belirtti.

Seçimin kazanıldığı günden bu yana değişik maddi menfaat kitlelerinin hedef noktası haline geldiklerini anlatan Belediye Başkanı Ali Sülük, bitmeyen istekler karşısında dağ gibi taş gibi durduklarını vurguladı. Maddi isteklerde bulunanların yanı sıra yıkılması istenen yerler ve işe alınması istenen kişilerin isimlerinin bulunduğunu ancak buna karşı çıktıklarını söyleyen Sülük, amacına ulaşamayanların fitneler sokarak ve meclis üyeleri ile iletişime geçerek etkili olmaya başladıklarını hatta “Başkanı görevden aldırıyoruz sen başkan olacaksın” diyerek bir ismi zikretmeye de başladıklarını kaydetti.

Zikredilen ismin görevden el çektirilen eski başkan yardımcısı İsmail Suakıtıcı olduğunu belirten Başkan Sülük, bunun yanı sıra başkanlık görevini 6 aylık dönüşümlü olarak yapılması için teklif sunanların bile olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Adı geçen kişiyi defalarca uyardıklarını ancak ortak bir çalışma noktası bulamadıklarını ardından da 18 aylık bir hizmetin ardından kedisinden istifa etmesini istediklerini anlatan Başkan Sülük, bu kişinin kendisine belediye başkalığı koltuğu vadedenlerin etkisi ile genel merkeze 20 sayfadan oluşan bir dosya götürdüğünü, kendisinin de dosyadaki iddiaları ilçe teşkilatı huzurunda çürüttüğünü kendisinin de özür dilediğini vurguladı. Bu kişi ve beraberindekilerin partiden iner inmez sahte hesaplardan bu bilgileri servis ederek baskı tehdit ve şantajla üzerine gelmeye çalıştıklarını iddia eden İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, “En küçük yanlışımızın olmadığına eminiz” dedi. Bu iddialarda da istediklerin elde edemeyenlerin savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, hatta konuyu basına servis ettiklerini söyleyen Sülük, suç duyurusunun kendi adına olmadığını ancak İskilip Belediyesinde olanlarla ilgili olduğunu ifade etti.

Belediye meclisinde sunulan denetim komisyonu raporunda komisyonun görevi olmayan konulardan söz edildiğini anlatan Başkan Sülük, denetleme komisyonunun hazırladığı iddialara tek tek belgeleri ile cevap verdi.

BELEDİYE AVUKATI TEK GÜVENDİĞİM İNSAN KARDEŞİM

Meclise sunula önergede tahsilat konusunda zorlama yapılmamasının istendiğini ayrıca pandemi nedeniyle halka baskı oluşturulmaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatı bulunduğunu hatırlatan Başkan Ali Sülük şu ana kadar 287 bin 87 lira lık ihbar göndererek alacak tahsilatı yapıldığını bunu da  avukatı olan kardeşinin yaptığını kaydetti. “Avukatımız benim kardeşim, benim gurur kaynağım. Bundan gocunan varsa gocunsun hayatta en güvendiğim insan” diyen Başkan Sülüğün kardeşi de verdiği hizmete karşılık aylık 2175 lira 51 kuruş maaş aldığını, takip ettiği dosyalardan ücret talep etmediğini anlattı.

Komisyon üyelerinin görevleri olmamasına rağmen aşevinin iş ve işlevlerine şerh koyduklarından da bahseden Başkan Sülük, alınan nakdi ve ayni bağışların kaydının tutulmadığı alınan malzemelerle ilgili bir ihale yapılmadığı ancak ödeme yapıldığı görüldüğü yönünde iddialar bulunduğunu dile getirerek alınan bağışların altında İsmail Suakıtıcı’nın imzası bulunduğunu aşevine alınan malzemelerin büyük kısmının denetim komisyonu üyelerinden Mehmet Sözer’in birinin oğlunun marketinden alındığını bu kişinin belediyeye yapılan satıştan haberinin olmadığını ve bu kişinin yine denetleme komisyonu üyesi olduğunu belirtti.

Daha önce geceliği 1800 liralık otellerde kalındığını ancak göreve geldikten sonra buna izin vermediğini söyleyen Başkan Sülük, ranta karşı çıkmakta kararlı olduğunu ifade etti. Çorumda yarı zamanlı çalışma ödeneği ile aylık 200 bin liranın üzerinde belediyenin kasasına gelir sağladıklarını dile getiren Sülük, Atatürk Orman çiftliğine birine vererek rant sağlamadığını belediye işçileri ile tırnak tırnak kazıyarak normal maliyetinin 3/1 ine mal ettiklerini söyledi. Sülük konuşmasında şunları dile getirdi: “Bize ver dediler vermedik kimseye rant sağlamadım. Ardından bizi Atatürk Orman Çiftliği ruhsatız diye şikayet ettiler nerenin ruhsatı var mezbahanın bile yok. Gerizekalı mıyım akıl edemedim mi bunlara verseydik şikayet etmeyeceklerdi. Çoluk çocuğumuzun boğazından haram geçmedi bundan sonra da geçmeyecek. Bir çok rantı geri çevirdim üç kuruşa mı tenezzül edeyim. Hiçbir dolaşık işimiz yok bunun en iyi şahidi de bu suçlamalara imza atan arkadaşlarımız. Bana gelen mesajlar ve belgeleri ortaya çıkarsam bu üyeler utançlarından evlerinin kapısından dışarı çıkmazlar ama yapmıyorum. Kimsenin karşısında boyun eğmedim bundan sonra da eğeceğim kimse yok. Hiçbir menfaat için boynumu eğdiremezler. Ben memleketine hizmet etmek için belediye başkanı olmadım. Kimseye eyvallahım olmaz. Başından beri boynumu eğmeye çalışan güruh boşuna beklemesin. Kimse boşu boşuna burasıyla ilgili hayaller görmesin. Faaliyet raporunun onaylanmamasındaki tek gerekçe bu asılsız denetleme komisyonu raporudur.”

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı