EHM Grup

Basının Pandemi Kapsamında Sorumluluğu Bir Kat Daha Arttı

Exper Yaptır Yeni Banner

AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yayımladığı mesajında Türkiye’nin Covid19’la mücadele ettiği bir dönemde gazetecilerin de kamuoyundaki sorumluluklarının bir kat daha arttığını belirtti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Vatandaşın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için her şart altında görevlerini yapan gazetecilerin bu salgın döneminde de canla, başla görevini yaptığını anlatan Ceylan, “Basın mensubu kardeşlerimiz ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi, Çorum’umuzda da toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda araştırma, bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma hizmetini layıkıyla yerine getirmektedir” dedi.

AK Parti Milletvekili olarak Çorum’da ki yazılı, görsel, işitsel ve internet dijital basın yayın kuruluşlarını yakından takip ettiğini anlatan Ceylan, “Elbette bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarının çalışmalarını özgürce yapabilmesinde, basın özgürlüğünün büyük önemi vardır. Basın kuruluşlarımızın, özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının zor şartlarda bile görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı biliyor ve bu gayretlerini takdirle karşılıyorum. Basın mensuplarımızla müşterek dayanışma içerisinde olduğumuz bu sıkıntılı günleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliği ve hükumet sistemimizin yoğun gayretleri ile inşallah en kısa sürede geride bırakarak aydınlık yarınlara hep birlikte koşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı