EHM Grup

BALIK ÇEŞİTLERİ TEZGAHTA YERİNİ ALDI

Exper Yaptır Yeni Banner

Kış geldi, balıklar tezgahtaki yerini aldı. Av sezonunun açılması ve havanın soğuması ile birlikte Çorum’da balık tezgâhları canlandı. Balık sezonunun açılmasıyla birlikte Marmara ve Karadeniz’den getirilen balıklar Çorum’da satışa sunuluyor. Balık satıcılarına bu yıl vatandaşın bol bol balık yiyip, yiyemeyeceğini sorduk.

Şuanda sektörde palamudun bolluğu yaşandığını dile getiren balık satıcısı Mustafa Küçükkale, “Bu yıl palamut bol geliyor, vatandaşımız bu yıl bol bol palamut yiyor. Bir tanesi bir kilodan fazla geliyor. Hamsinin de bol olmasını bekliyoruz. Bu durum balık konusunda sevindiricidir. Şuanda en çok rağbet gören balık palamut ama sezonun en çok rağbet göreni ise hamsidir” diye konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bir diğer balık satıcısı Mehmet Çabık da vatandaşların fiyatlardan memnun olduğunu dile getirerek, “Şuan palamudun bolluğu var. Hamsi de yavaş yavaş çıkmaya başladı. Diğer balıklarımız da az da olsa satılıyor. Diğer balıklarda Mezgit 25 TL, Levrek ve Çipura 35 TL’dir. Şuanda palamudun bolluğu gözler önüne seriliyor. Vatandaşlar da bu durumdan memnun. Çünkü bir tane palamut bir kilodan fazla geliyor” şeklinde konuştu.

Sezonun ilk hamsileri 10 liradan satışa sunulurken, şimdilik en bol balık çeşidi olan palamut ise tanesi 15 liradan satılıyor.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı