fulla yeni
Tatlıcı Ali Usta

Bakanlık Yeni Stadı Teslim Alıyor

Özel Elitpark Hastanesi

Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yeni şehir stadyumu ve inşası devam eden spor salonu Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın eğitimine katılmak için Çorum’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yeni şehir stadyumunu da inceleme imkanı buldu.

Stadyumda açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yeni şehir stadyumu ve spor salonunu devralacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Özellikle stadyuma geldik ve salona da geçeceğiz.

Seyyare Güzellik Merkezi

Cumhurbaşkanımızın talimatıyla stadyumu bakanlık olarak devralacağız. Bundan sonraki süreçte Bakanlık olarak stadın işletmesini ve verimli kullanılmasını sağlayacağız. Çok güzel bir stadyum inşa edilmiş. Bundan sonraki süreçte de bakanlığımız, yerel yönetimimizle birlikte Çorum’un spor camiası için yoğun bir programla stadyumumuzu ülkemizin dört bir yanına hizmet verecek şekle getireceğiz” diye konuştu.

Spor salonunu da devralacaklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Çorum her zaman gündemimizde. Milletvekillerimizle Ankara’da her daim beraberiz. Çorum halkını sporla buluşturma, Çorum’daki gençlerimizi yarınlara hazırlama noktasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Spor salonu inşaatı da devam ediyor. Bakanlık olarak burayı da devralacağız. Bundan sonraki süreçte de tamamlamayı bakanlığımız yapacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Çorum halkımızın spor yapmaları için ve spor müsabakalarını artırma noktasında çalışmalarımız olacak. Bir müjdemiz de havuzlarla ilgili. Geçtiğimiz günlerde havuzun inşaatına başladık. Onu da 2-3 aylık süreçte tamamlayıp Çorum halkını suyla buluşturacağız. Yüzme önemli bir spor dalımız. Bir kampanya başlattık. 1 milyon kişiye yüzme öğretme noktasında Çorum’dan da önemli sayıda vatandaşımızı suyla buluşturacağız. Çorum halkımıza teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize, yerel yönetimimize teşekkür ediyorum. Çorum için ziyaretlerimiz çalışmalarımız devam edecek.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı