Esmahal

Bakan Kasapoğlu Müjdeyi Verdi

Çorumgaz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli program ve incelemelerde bulunmak için Çorum’a geldi.

Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı personeline yönelik kentteki bir otelde düzenlenen eğitim programını ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen programda, katılımcılara hitap eden Bakan Kasapoğlu, daha sonra Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan ve Gençlik ve Spor Bakanlığına devrilmesi planlanan stadyum ile spor salonunda inceleme yaptı.

Yapımı tamamlanan 15 bin kişilik stadyum ile inşaatı süren 3 bin 500 kişilik spor salonunu gezen Kasapoğlu, tesislerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, bakanlık olarak belediye tarafından inşa edilen stadı devralacaklarını söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’a güzel bir stat kazandırıldığını ifade eden Kasapoğlu, ” Stat, en kısa sürede müsabaka oynanmaya hazır hale getirilecek.” diye konuştu.

Yüzmenin önemine değinen Bakan Kasapoğlu,  Çorum’daki havuz inşaatına da başladıklarının müjdesini verdi.

Belediye tarafından inşa edilen ve yapımı süren spor salonunu da devralacaklarını belirten Kasapoğlu, ”Çorum’u spor noktasında bir marka şehir yapmak için kadınıyla, erkeğiyle tüm Çorum halkını buraya davet edeceğiz. ” dedi.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra Hitit Üniversitesi 15 Temmuz Spor Kompleksi içerisinde, bakanlığın destekleriyle oluşturulan fitness ve jimnastik salonlarının açılışını da yaptı.

Programlarda Kasapoğlu’na Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk eşlik etti. (Turan Yıldız)

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı