Esmahal

Bahri Kaya, ”Rakibi Sahadan Sildik”

Işıl Halı Yıkama

Yeni Çorumspor sahasında Ankara Temsilcisi Başkent Akademi Futbol Kulübü’nü 3-2 yenmesinin ardından Teknik Direktör Bahri Kaya, değerlendirmede bulundu.

Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, takımının kondisyonuyla rakibini sahadan adeta sildiğini ve haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Taktik konusunda 4-4-2 ile 4-3-3 sistemleri arasında gidip geldiğini kaydeden Bahri Kaya, ”Bu sene biraz kadrodaki oyuncuların yapısına göre taktiksel anlayış düzenlemeye çalışıyorum. Yerine daha oturtamadım. 4-4-2 İLE 4-3-3 arasında gidip geliyorum. Bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. İlk yarı 4-3-3 oynadık. Fakat yine rakibe hiç pozisyon vermedik. Ama hücum bölgesinde çok etkisizdik. İkinci yarıya 2 oyuncu birden değiştirerek başladık. Bu sefer 4-2-2’ye döndük. Bu defa fazla hücımsal oyuncularla oynayınca kalende pozisyon verebiliyorsun. Bu sefer geri 4’lü ve orta sahanın defansif oyuncularını daha çok zorlanıyor. Kazanmaktan başka yapacak bir şeyimiz olmadığı için bu değişiklikleri yaptık. Rakibimizi zorlamaya başladık.” dedi.

Kaya, ”İkinci yarı rakip en az 7-8 oyuncusuyla terden kalkamadı. Biz aslanlar gibi tempomuzu yükselterek rakibi adeta sahadan sildik. Bu benim için çok önemliydi. Takımım bu anlamda bu ligi kaldırabilecek fizik ve kondisyona sahip olduğunu gösterdi.  Oyuncularımı tebrik ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı