Özel Elitpark Hastanesi

“BAĞIŞLAYIN CAHİLLİK BİZDE”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Sadık Eral, kamuoyunda tartışma konusu olan “Sağa oy veren insanlar cahillik çemberi içindedirler” şeklindeki sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunan Eral özür diledi.

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve CHP İl Başkan Yardımcısı Sadık Eral basın mensuplarının karşısına çıktı.

İlk açıklamayı CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi yaptı. Pazar günü yapılan halkla buluşma toplantısının basına açık bölümünde il başkan yardımcısı Sadık Eral’ın yaptığı açıklamanın bir bölümünün kesilerek çarpıtıldığını savunan Tüfekçi, “Biz bel altı siyasetten yana değiliz. Şeffaf ve temiz siyasetten yanayız. Merkezde yaşayan 190 bin seçmenin tamamını kucaklayan bir siyasetten yanayız” dedi.

CHP İl Başkan Yardımcısı Sadık Eral de açıklamasında sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, özür diledi. Yıllardır kendilerini iyi anlamadıkları için sağ seçmenden oy alamadıklarını savunan Eral “Bağışlayın cahillik bizde” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Eral açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“20 Ocak’ta yaptığım konuşmamda sağ seçmenin ilgili söylev bu kesimden oy alamayan sol ve liberal partilerin durumunun tespitine yöneliktir. Sağdan oy almak isteyen partiler geçmişte eksik ve yanlış davranışlar sergilemişlerdir, adeta seçmeni sağ partilere oy vermeye mecbur etmişlerdir. biz de bu hataları yapıyoruz. Hatalı siyasi yöntemlerle diğer partilerin tabanından oy almaya çalışıyoruz. Yıllardır kendimizi iyi anlatamadık. bu yüzden yeterince oy alamadık ve iktidar olamadık.  Bütün bunları halkımıza anlatamadığımız için özür anlamında halkımıza söylüyorum, bağışlayın cahillik bizde” dedi.

Yaptığı konuşma içerisindeki bir cümlenin cımbızlanıp kullanıldığını söyleyen Eral, “Bu davranışı masını şık bulmuyorum.  Her zaman sevgi barış ve kardeşlik kazanacaktır” dedi.

Basın mensuplarından kelimeleri kullanırken dikkatli olması gerektiğini ifade eden Eral, “Türk Dil Kurumunda cahil sözcüğü, belli konuda yeterli bilgisi olmayan anlamına gelmektedir. Hiç kimseye hakaret etmek gibi bir niyetimiz asla yoktur ve bütün insanları seviyoruz.” şeklinde konuştu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. turgay eliaçık ;

    ne yazıkdırki genelde yapılıyor bu hatalar

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı