Exper Yaptır

Avukat Teoman Şahin’den ‘Referandum’ Önerisi: ‘Kararı Çorum Halkı Versin’

Avukat Teoman Şahin, amatör sahalar yıkılacaksa buna Çorumluların karar vermesi gerektiğini belirterek, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a referandum önerisinde bulundu.

Daha önce, o bölgede pek çok park varken ve parka o bölgede ihtiyaçta yokken 1 nolu ve 2 nolu amatör sahalar olarak bilinen sahaların yerinde kalmasını ve bunun dışındaki alanların park yapılmasını teklif ettiğini belirten Teoman Şahin, ilerde kör dövüşüne dönmemesi adına bunun yapılması gerektiğini vurguladı.

Avukat Teoman Şahin, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Stadyum bölgesinde yapılan imar değişikliğine ‘çirkin yapılaşma’ ve ‘Spor sahalarının korunması’ hedefiyle dava açmıştım.

Çirkin yapılaşmayı önlemek adına açtığım dava sonuç verdi ve o bölgeye yapılacak ve Çorumu felç edecek yapılanmayı önledik.

Spor sahasını da içine alan İmar değişikliği kararı ise Çorum İdare mahkemesinin 2021-54 sayılı kararıyla iptal edilmiştir.

Belediye başkanlığı da bu karardan kurtulmak için minik! bir kurnazlıkla davayı kaybedeceğini anlamış ve dava sürerken yeniden imar planı değişikliği yapmıştır.

Mahkeme karar gerekçesinde bilirkişilerinde belirttiği gibi ‘Bölgede spor alanlarının aktif kullanıldığı , spor alanlarına ihtiyaç olup eşdeğer spor alanlarının bulunmadığı’ gerçeğine de işaret edilmiştir.

Zaten o bölgede eşdeğer spor alanı yapmak mevcut yapılanma nedeniyle de mümkün olmayacaktır.

Yerine yapılacak spor alanlarının da Çorumun değişik yerlerine yapılacağı ve amatör futbol kulüplerinin kendi aralarındaki bağları sekteye uğratacağı, ulaşım nedeniyle maliyetleri artıracağı da açıktır.

Yine Belediye bu alanı ihaleye çıkardığında yeni davalar açılacak, ihaleyi alanlar teminat bakımından sıkıntıya düşecek ve olay kör döğüşüne dönecektir.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bu kısır döngüyü önlemek adına bu konuda Çorum belediye başkanına halk oylaması teklif ediyorum.

“KARARI ÇORUM HALKI VERSİN”

O bölgede pek çok park varken ve parka o bölgede ihtiyaçta yokken 1 nolu ve 2 nolu amatör sahalar olarak bilinen sahaların yerinde kalmasını ve bunun dışındaki alanların park yapılmasını teklif etmiştim.

Şimdi ise bu konuyu Çorum halkına götürmeyi teklif ediyorum.

Sanırım bu konu Belediye otobüslerinin hangi renk olması gerektiğini yada kaldırım taşlarının modelini halka sormaktan daha önemli olacaktır.

Seçim yoluyla gelmiş belediye başkanını konuyu halka yani referanduma götürmeyi teklif ediyorum.

Yeni başkanımızın Halkın tercihine bakışını da öğrenmiş oluruz.

Nihayetinde bu konu ilahi bir konuda değil ve direk Çorum halkını da ilgilendiriyor.

Birkaç yere sandık koyalım ve :

Amatör futbolcuların kullandıkları 1 ve 2 nolu sahaların yıkılmasını onaylıyor musunuz? Yoksa yıkılsın başka yerlere mi yapılsın?

Sorusunu halka soralım katılanların çoğunluğu ne derse herkes halkın kararına saygı duysun..

VAR MISINIZ?”

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı