Özel Elitpark Hastanesi

Arifegazili İlkokul-Ortaokulunda İftar Yemeği

Arifegazili ilkokul-Ortaokulunda öğretmenler, çalışanları ile onların yakınları, eş ve çocuklarının katılımı ile 15 Mayıs Çarşamba akşamı okul bahçesin iftar yemeği düzenledi.

İftar yemeğine okulda daha önceden görev yapan çalışalanlar; Sungurlu Yavuz Selim İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hatice Biçer, eşi ve çocukları; Sungurlu Şehit Mahmut Peşmen Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ali Osman Pamur, eşi ve çocukları; Sungurlu Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mevlüt Dikmen, eşi ve çocuğu; Demirşeyh İlkokulu Müdür Yardımcısı Turan Kozan ile Arifegazili Köyü Muhtarı Şükrü Yadigar ve ailesi, Okul Aile Birliği Başkanı Sinan Uzan ve ailesi ile birlikte toplam 90 kişi katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

İskilip’li olan Sınıf Öğretmeni İbrahim Güneş’in aracılığı ile İskilip’ten özel aşçı ve ekibi getirildi. Okul bahçesi aydınlatılarak sofralar bahçeye kuruldu. Kullanılan malzemesi, servis edilme şekli ile pişirme yöntemi ve pişme süresi ile kendine özgü olan İskilip dolması ana yemek olarak hazırlandı. Misafirlere yanında şehriye çorbası, sirke salatası, ayran, un helvası ve çeşitli içecekler de ikram edildi.

Havanın yaz geceleri kadar ılık ve güzel olması ile misafir çocukları iftar öncesi ve iftar sonrası bol bol oyunlar oynayarak tanışıp, kaynaştılar. Açık havada otantik bir yemek yemenin keyfi; birlik beraberlik ve dayanışma duygularının yoğun olduğu gecede iftara katılanlar böyle bir ortamın oluşmasından ve katılmış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek vesile olanlara teşekkür ettiler.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı