Özel Elitpark Hastanesi

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ İÇİN AHŞAP OYUNCAKLAR ÜRETİYORLAR

Çorum’da meslek lisesi öğrencileri anasınıfı öğrencileri için ahşap oyuncak üretiyor.

Çocuklar için zararlı madde içeren plastik ürünler yerine, sağlık dostu ahşap oyuncaklar lise öğrencilerinin ellerinde şekillenerek, anasınıflarına dağıtılıyor.

Osmancık İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Meslekli Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri önemli bir çalışmaya imza atıyor. Liseli gençler, anasınıfı minikleri için ahşap oyuncaklar üretiyor.

Plastik ve kimyasal madde içermeyen ahşap oyuncaklar, okul öncesi öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimine de katkı sağlıyor. Meyve boyaları kullanılarak üretilen oyuncakları, çocukların güvenle kullanabilecekler.

Seyyare Güzellik Merkezi

Osmancık İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Saltık, 42 öğrenci ile birlikte oyuncak üretimine devam ettiklerini ve üretilen oyuncakları anaokullarına dağılmak üzere milli eğitim müdürlüğüne teslim ettiklerini bildirdi.

Osmancık Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel de açıklamasında oyuncakların ilk etapta okul öncesi öğrencilere dağıtacaklarını, zaman içerisinde de ilkokul öğrencilerine yönelik olarak ahşap oyuncak ve malzeme üretimine başlanacağını dile getirdi.

Projeye katılan öğrencilerden Dursun Aksoy da, çocukları zararlı maddelerden uzak tutmak amacıyla, gürgen ve kayın kullanarak ahşap oyuncak ürettiklerini söyledi.

Osmancık İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretimi yapılan ahşap oyuncaklar anaokullarına dağıtılmaya başlandı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı